حتما تا امروز متوجه شده اید که تمرکز پست های این ماه ما بیشتر بر روی کاهش وزن است. این حسن انتخاب اتفاقی نیست! نزدیک شدن به سال نو انگیزه ای قوی برای بعضی افراد است تا به عادات روزمره تغییراتی بدهند و سالم تر زندگی کنند. امیدواریم در مطلب امروز پیشنهادهای مفیدی برایتان گذاشته باشیم.

بیایید کمی در مورد سرعت غذا خوردن صحبت کنیم. از قرار معلوم، افرادی که آهسته تر غذا می خورند، کمتر در معرض افزایش وزن قرار دارند. در یک مطالعه ی کنترل شده، به افراد وعده های غذایی مشخصی داده شد؛ به نیمی از آن ها گفته شد تا به صورت عادی و نرمال غذا بخورند و از بعضی دیگر خواسته شد تا غذایشان را بیشتر بجوند و بعد از هر لقمه، چنگال خود را روی میز بگذارند.

نتیجه این بود که کسانی که آهسته غذا می خوردند غذای کمتری خوردند و در نتیجه کالری کمتری هم جذب کردند. این افراد آب بیشتری در طول وعده غذایی شان نوشیدند، که به آن ها احساس سیری می داد. به علاوه، یک ساعت بعد از غذا خوردن، نسبت به افرادی که سریع غذا خورده بودند احساس گرسنگی کمتری را گزارش دادند.

برای کاهش سرعت غذا خوردنتان چه کارهایی می توانید انجام دهید؟

  1. غذاهای طبیعی بخورید. درست است که نان سفید نرم تر است و راحت تر جویده می شود، اما همین مورد باعث می شود تا بیشتر غذا بخورید. نان سبوس کامل به جویدن بیشتری نیاز دارد. در کل، «فست فود» درست شده است تا سریع و راحت بدون هیچ زحمتی خورده شود و خیلی سریع و راحت هم آدم را چاق کند!-غذا-بخورید-تا-لاغر-شوید-۵-راهکار-عملی-1 آرام غذا بخورید تا لاغر شوید - ۵ راهکار عملی
  2. میوه و سبزیجات را بخورید. آن ها را ننوشید. غذاهای بی دردسر و راحت الحلقوم محبوب تر هستند، اما نوشیدن مواد غذایی، سریع ترین راه برای جذب کالری بیش از حد است. مطمئناً جویدن یک سیب یا پرتقال زمان بیشتری می‌برد.
  3. با دیگران غذا بخورید. به این شکل با دیگران صحبت می کنید، می خندید و نسبت به زمانی که تنها جلوی تلویزیون یا کامپیوتر غذا می خورید، بیشتر مبادی آداب خواهید بود. البته این مورد در زمانی که همراهان شما غذای ناسالم می خورند نتیجه ی معکوس دارد.-غذا-بخورید-تا-لاغر-شوید-۵-راهکار-عملی-2 آرام غذا بخورید تا لاغر شوید - ۵ راهکار عملی
  4. از ظروف کوچکتر استفاده کنید. با قاشق های کوچکتر لقمه های کوچکتری هم می خورید. این راز مردمی است که با چاپ استیک (چوب غذاخوری چینی) غذا می خورند.
  5. زمان مشخصی را برای صرف غذای خود در نظر بگیرید تا مجبور نباشید با عجله غذا بخورید.

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید