آمازون گو (Amazon Go) حالا مفهوم جدیدی است که ایستادن در صف و صندوق‌داری را از مفهوم جدید فروشگاه‌های خرده فروشی حذف می‌کند. به این شکل که خریداران به سادگی هنگام ورود به فروشگاه، اپلیکیشن «آمازون گو» را روی گوشی خود فعال و گوشی خود را اسکن می‌کنند و به راحتی مشغول خرید می‌شوند. هنگامی که خریدار یک قلم جنس را از قفسه برمی‌دارد، اپلیکیشن بطور خودکار آن را ثبت کرده و وقتی که مشتری فروشگاه را ترک می‌کند، اجناس برداشته شده به حساب آمازون آنها منظور می شود و خود به خود پرداخت انجام می شود! ای خدا! دیگه چی می خواهید؟!

اولین فروشگاه آزمایشی آمازون در واشنگتن و در شهر سیاتل قرار دارد و در حال حاضر فقط برای کارکنان آمازون باز است. انتظار می‌رود این فروشگاه در اوایل ۲۰۱۷ به روی عموم مردم باز شود. این فروشگاه تقریبا ۱۸۰۰ فوت مربع است، فضایی که به گفته آمازون «به اندازه کافی فشرده است، تا مشتریانی که سرشان شلوغ است بتوانند زود به آن وارد و خارج شوند.»

فیلم تبلیغاتی آمازون گو مصرف‌کنندگانی را نشان می‌دهد که اقلامی مانند سالاد حاضری، ماست، سوشی، کیک و نوشیدنی را خریداری می‌کنند. برای فروشگاه‌های زنجیره ای که نگاهی به آینده مواد غذایی تازه دارند، این فناوری نفاق‌افکن، پارادایم جدیدی را ایجاد کرده و انقلابی در نحوه خرید مصرف‌کنندگان در آینده محسوب می‌شود. فروشگاه های زنجیره ای بزرگ و شناخته شده در دنیا مثل «کارفور» و «وال مارت» احتمالا تا همین حالا، ماست های خود را کیسه کرده اند!!-گو2-amazongo آمازون با «آمازون گو» به جنگ فروشگاه‌های خرده فروشی می رود

آمازون پس از چهار سال توسعه می‌گوید که سیستم های بینایی کامپیوتری، الگوریتم‌های یادگیری عمیق و ترکیب سنسورها را بکار برده‌ است تا «تکنولوژی فقط قدم زدن» را ایجاد کنند؛ که «به همین سادگی، هر چیزی که بر دارید بطور خودکار به سبد خرید مجازی‌تان اضافه شود.»

در حالی که آمازون مدعی است محرک اصلی توسعه این تکنولوژی جدید، سرعت خدمات به مشتریان است، اما کاهش کارکنان مورد نیاز برای خدمات‌رسانی به مشتریان بدون شک هزینه‌ها را در دراز مدت کم می‌کند. مک‌دونالد نیز به دنبال راهی برای کاهش کارکنان بخش خدمات مشتری است؛ همانطور که معرفی کیوسک‌های سلف سرویس گواه این موضوع هستند.

علارغم چندین گزارش جدید که حاکی از قصد آمازون برای باز کردن ۲۰۰۰ مکان آمازون گو در دهه آینده است، آمازون می‌گوید آنها هیچ برنامه‌ای برای باز کردن این تعداد فروشگاه ندارند چرا که این شرکت «هنوز در حال یادگیری» است! شما باور می کنید؟؟

به هرحال برای فروشگاه‌های خرده فروشی سنتی، نوآوری آمازون گو چالش‌هایی را ایجاد کرده است. سوال این است که چگونه فروشگاه‌های خرده فروشی می‌توانند خرید را راحت‌تر و ساده‌تر کنند؟ آیا فروشگاه‌های زنجیره ای موجود می‌توانند بهتر از تکنولوژی استفاده کنند تا ایستادن در صف و روش‌های پرداخت دست و پا گیر را حذف کنند؟ شاید اگر نتوانند، فاتحه شان خوانده شود !

در ادامه ویدئوی تبلیغاتی آمازون در این خصوص را ببینید.

http://

 

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید