اسپاگتی از آن دسته غذاهایی است که در سراسر جهان طرفداران بسیاری دارد. در ایران نیز این غذای خوشمزه، بسیار محبوب است؛ هر چند که ورژن ایرانی اش با نوع ایتالیایی آن زمین تا آسمان فرق دارد. امروز قصد داریم اسپاگتی ایرانیزه شده را فراموش کنیم و بریم به سمت تهیه اسپاگتی به سبک ایتالیایی یا بهتر بگم، اسپاگتی ایتالیایی با سس گوجه.

Print Recipe
طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
final-600x450 طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
روش آشپزی (Cuisine) ایتالیایی
زمان آماده سازی 5 دقیقه
زمان طبخ 30 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
روش آشپزی (Cuisine) ایتالیایی
زمان آماده سازی 5 دقیقه
زمان طبخ 30 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
final-600x450 طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
دستورالعمل ها
 1. ابتدا بادمجان را پوست کنده، به صورت حلقه ای خرد می کنیم و حدود نیم ساعت در آب نمک می گذاریم تا تلخی آن گرفته شود. این کار سبب می شود تا بادمجان روغن کمتری نیز برای سرخ کردن بخواهد.
  -تهیه-ماکارونی طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
 2. سپس نصف قابلمه را از آب پر کرده، مقداری نمک و روغن در آن ریخته، حرارت زیر آن را زیاد کرده و می گذاریم بجوشد. وقتی آب جوش آمد، اسپاگتی را در آن می ریزیم و حدود 10 دقیقه بعد، وقتی اسپاگتی نرم شد، آن را آب کش می کنیم.
   طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
 3. سپس در تابه روغن زیتون ریخته، سیر را له یا بسیار ریز خرد کرده و در روغن با حرارت متوسط، حدود 2 دقیقه تفت می دهیم. توجه کنید که در غذاهای خارجی نیاز به تفت دادن زیاد سیر و تغییر رنگ آن نمی باشد؛ و همین که کمی حرارت ببیند کافی است. در آخر نیز نمک و فلفل به آن می افزاییم.
   طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
 4. گوجه را با مخلوط کن یا رنده دستی، رنده می کنیم.
  -گوجه طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
 5. سپس گوجه رنده شده را در تابه ریخته و سس قرمز را به آن اضافه می کنیم. درب ماهیتابه را گذاشته و می گذاریم جوش آید.
  -2 طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
 6. پس از اینکه گوجه جوش آمد، اسپاگتی را به آن اضافه کرده و دوباره درب قابلمه را می گذاریم تا همانند تصویر آب گوجه بخار شود.
  -تهیه-اسپاگتی طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی
 7. در آخر اسپاگتی را در ظرف ریخته، روی آن پنیر پیتزا می ریزیم و حدود 30 ثانیه در مایکروویو می گذاریم تا پنیر آب شود. سپس بادمجان سرخ شده و ریحان را نیز روی پنیر می ریزیم.
یادداشت های دستورغذا
 • برای پخت این غذا از ماهیتابه بزرگ دیواره دار استفاده کنید.
 • از آنجایی که گوجه زمستان از رنگ و طعم خوبی برخوردار نیست، برای درست کردن این غذا مناسب نمی باشد.
 • برای اینکه از مایکروویو استفاده نکنید، می تونید وقتی زیر غذا را خاموش کردید، پنیر پیتزا را روی اسپاگتی ریخته و درب تابه را برای مدت 4 الی 5 دقیقه بگذارید تا پنیر پیتزا آب شود و سپس آن را در ظرف ریخته با ریحان و بادمجان تزیین کنید.

-تهیه-اسپاگتی-با-گوجه-3-150x150 طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید