این هفته بعد کلی وقفه دوباره رفتیم سراغ یک همبرگر فروشی؛ «برگرلند». از آخرین دفعه ای که همبرگر خوردیم، شاید بیش از ۴-۵ ماه می گذره. اصولا رسم نبود که بین ما و همبرگر انقدر فاصله بیفته، اما نمی دونم این سری چی شد. به هرحال بعد کلی مدت، رفتیم برگرلند؛ شعبه سعادت آباد.

از اون روزی که گروه موسیقی «بروبکس»، برگرلند را راه انداختن و دیگه ساز و آواز و کلیپ و «سوسن خانم، خوشگل خانم، ابرو کمون، چشم عسلی» را کنار گذاشتن، خیلی گذشته باشه، چهار ساله؛ اما تو همین چهار سال ناچیز، پنج تا شعبه از برگرلند را توی چهار نقطه از تهران راه انداختن. اولی در بلوار اندرزگو، دومی در سعادت آباد، سومی در تهرانپارس، چهارمی در پاسداران و آخری هم در فرودگاه امام! خیلی خوب هم دارن پیش میرن.5 برگرلند، همبرگری به سبک گروه بروبکس

فکر نمی کنم که حتی خودشون هم از ابتدا پیش بینی همچین پیشرفتی را داشتند، ولی به هرحال بخت باهاشون یار بود و روز به روز -بزنیم به تخته- کارشون بهتر و بزرگتر شد. امروز بروبکس دیگه عنوان یک گروه موسیقی متشکل از دو پسر عمو و یک پسر خاله -کیوان مرادی، خشایار مرادی و حمید فروزمند- نیست؛ بلکه برندِ تیمی است که مدیریت بزرگترین برگر فروشی زنجیره ای ایران، برگرلند را به عهده داره…

برگرلند شعبه سعادت آباد هم مثه شعبه های دیگه، بزرگه و جا برای نشستن زیاد داره. البته در روزای شلوغ پیش میاد که مجبور بشید کمی سرپا بایستید و انتظار بکشید. ما هم اتفاقا تا یک میز خالی بشه، کمی معطل شدیم.

برگرلند فضای خیلی خوبی داره، دکوراسیون داخلیش، ساده اما فکر شده و بامزه ست. صندلی و میزهاش چوبی و دیوارها ترکیب آجر و کاغذ دیواری هایی با متن ها و تصاویر بانمک است. روی بعضی دیوارها هم تصویری از بزرگان برگرلند، حضرات بروبکس نصب شده! در کل رستورانی تمیز، مرتب و با حساب و کتاب است.

جا که خالی شد، نشستیم و انتخاب هایمان را که کردیم. من مثه همیشه «لندبرگر» و دوستم هم «اسموکی برگر». اضافه بفرمایید دو عدد کوکا کلاسیک و دو تا سیب زمینی سرخ کرده.4 برگرلند، همبرگری به سبک گروه بروبکس

شمارمونو که صدا کردند، رفتم و غذاها را توی سینی گرفتم و اومدم.

سیب زمینی های سرخ کرده اش خیلی خوشمزه بود. با ادویه و سبزی طعم دار شده بود و رویش هم سس و پنیر ریخته شده بود. خیلی ترد و خیلی باحال بود. مقدارش هم به نظرم زیاد بود.

تا وسطای سیب زمینی را که خوردم رفتم سراغ «لندبرگر» خودم. لندبرگر، جدای از از نون و گوشت، پنیر و گوجه و خیارشور و کاهو و پیاز و سس هم داره. من همیشه تو برگرلند، همینو سفارش میدم و از طرفداراشم. طعمش عالیه و با سس مخصوصی که بهش میزنن، واقعا مزه باحالی پیدا میکنه.2 برگرلند، همبرگری به سبک گروه بروبکس

نون همبرگرهای برگرلند، همیشه نان «سحر» اِ و چون نون سحر صنعتیه، همیشه طعم و مزه ثابتی داره. خیلی خیلی خیلی کم شیرین و همیشه خدا هم، نرم و خوش خوراک. یه جوری که تا تو دهن میذاری، آب میشه.

بعد لند برگر خودم، یکی دوتا گاز هم از «اسموکی برگر» زدم. اسموکی برگر مخلفاتش، همان مخلفات لندبرگره با این تفاوت که سس باربیکیو هم بهش اضافه شده. و همین سس باربیکیو، مزشو تغییر داده.

اسموکی برگر هم خیلی خوشمزه بود و من خیلی خوشم اومد. سس باربیکیو که بهش زده شده بود واقعا مزه خوبی بهش داده بود و متفاوتش کرده بود. بعد مدتی طولانی که همبرگر نخورده بودیم، هر دوتا غذا خــــیلی چسبید.3 برگرلند، همبرگری به سبک گروه بروبکس

من چون عاشق همبرگرم، تا حالا چندین و چندبار برگرلند اومدم. چیزی که در مورد برگرلند باید گفته بشه اینه که طعم و مزه برگرهاش همیشه ثابته و تغییر نمیکنه. اینجوری نیست که یک روز نرم و یک روز دیگه سفت و یک روز شور و یک روز دیگه ترش باشه؛ و این نشون میده که دستور پخت همه چیز مشخصه و رستوران مدیریت و حساب کتاب داره. از طرفی همیشه گوشت همبرگرهاش تازه است و همیشه هم گوشتش درست و درمون و خالصه. گوشتی که مطمئنم نمونه اش را عمراً توی «برگر کینگ» و «مک دونالد» هم پیدا نمی کنی.

من به برگرلند اعتقاد دارم و چون حرفه ای هستن و رستوران داری را واقعا جدی گرفتن و باهاش شوخی ندارن، امیدوارم از این هم اوضاعشون بهتره بشه و به زودی برن به سمت بین المللی شدن و شعبه زدن توی کشورهای همسایه. چرا که نه! به نظرم تنها رستورانی که در حال حاضر این پتانسیل را داره، همین برگرلند اِ !


*قیمت ها خوب بود. شاید هم یه کوچولو بالا بود

نام غذاقیمت غذا
لند برگر 15500 تومان
اسموکی برگر 15500 تومان
سیب زمینی7500 تومان
حق سرویس ندارد
مالیات ندارد

آدرس: سعادت آباد، بالاتر از پل مدیریت، نبش خیابان ۳۰ ام، پلاک ۷

تلفن: ۸۸۵۸۱۱۱۹

وب سایت: http://burgerlandchain.com/

اینستاگرام: https://www.instagram.com/burgerland_official/?hl=en

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید