دودلی بعضی وقت‌ها می‌تواند قاتل فست فودها شود. اوضاع خیلی راحت‌تر می‌شد اگر روبات‌هایی بودند که قبل از اینکه مغزمان را برای انتخاب غذا به کار می‌گرفتیم، خودشان حدس می‌زدند چی دوست داریم بخوریم.

خب، طبق گزارش مشیبل، مشارکت بین رستوران های زنجیره ای کی.اف.سی (KFC) و موتور جستجوی چینی بایدو (Baidu)، مفهوم «رستوران هوشمند» را در پکن ایجاد کرده است. این رستوران جدید، دارای کیوسک‌هایی است که صورت مشتری را اسکن می‌کنند و بر اساس سن، جنسیت و وضع و حالی که او دارد، منویی پیشنهاد می‌کنند. مثلا صورت من را اسکن می کند و فلافل پیشنهاد می دهد و صورت شما را اسکن می کند و پیتزا برای ورقه های طلا !! این فناوری اسکن صورت‌ها را هم ذخیره می‌کند تا برای مشتری‌های قدیمی بر اساس سفارش‌هایی که قبلا داشتند، پیشنهادهای بهتری بدهد.

نکته ماجرا، طبق نظر تک‌کرانچ، این است که حدس بزنیم مشتری می‌خواهد چه چیزی بخورد، قبل از اینکه خودش هم بفهمد!! ظاهرا به زودی شاهد رستوران‌های این مدلی خواهیم بود. پس بهتر است خودتان را کم کم برای رستوران‌هایی آماده کنید که اولویت‌های غذایی شما را، شاید حتی بهتر از خودتان، می‌دانند!!

.اف.سی-KFC-1 به زودی رستوران ها با اسکن صورت شما، سفارش شما را پیش بینی می کنند

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید