همه ما در دوران جوانی خود آب نبات های منتوس (Mentos) را داخل نوشابه کوکاکولا انداخته ایم و بارها این آزمایش را انجام داده ایم. ترکیب شیمیایی که با اضافه کردن منتوس نعنایی به نوشیدنی کربونات دار بدست می آید و باعث می شود تا مقدار زیادی از گاز شروع به بیرون ریختن از دهانه بطری کند. آزمایش ساده ای که روش بسیار خوبی برای تلف کردن وقت و سرگرمی برای بعد از ظهرهای روزهای تعطیل بود!

با اجرای آزمایشی به همان شکل، هکر دیوانه روسی، تست جالبی را در جلوی خانه خود انجام داد تا ببیند که اضافه کردن مایع نیتروژن به یک بطری نوشابه کولاکولا چه نتیجه ای را در بر خواهد داشت. بعد از اضافه کردن مقداری مایع نیتروژن به یک بطری کوکاکولا که نسبتا پر هم بود، این هکر روسی در یک لحظه بطری را سر و ته می کند. به خاطر ترکیب کربونات و مایع کریوژنیک بطری شبیه به یک موشک دست ساز می شود و به آسمان سوت می شود.

این ویدیو را تماشا کنید تا از نزدیک با این آزمایش آشنا شوید، نیاز به گفتن ندارد که توصیه اکید داریم که این آزمایش را در خانه انجام ندهید تا در و پنجره خانه خود و همسایه تان آسیب نبیند!

http://

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید