ما همیشه بر هیدراته ماندن و نوشیدن میزان قابل توجهی آب در طول روز تاکید کرده‌ایم، اما با توجه به تاثیر منفی بطری‌های پلاستیکی بر روی محیط زیست، چنین به نظر نمی‌رسد که H2O-on-the-go قابل تحمل باشد.

دانشمندان به تازگی «حباب‌های خوراکی آب آشامیدنی» را اختراع کردند تا هم به مبارزه با میزان تولید زباله‌های پلاستیکی برخیزند، و هم اینکه مردم به طور منظم آب بنوشند.

گروهی از مهندسان در آزمایشگاه اِسکیپینگ راکس، نوعی حباب خوراکی پر شده با آب آشامیدنی را اختراع کردند که اوهو «Ooho» نام دارد و شما هر زمان که احساس کردید به آشامیدن جرعه‌ای آب نیاز دارید، حباب را در دهانتان می‌گذارید.پ

-خوراکی-آب-آشامیدنی-1 حباب خوراکی آب آشامیدنی، اختراع جدید دانشمندان و جایگزینی برای بطری‌های پلاستیکی

پوسته‌ی بیرونی این حباب از جلبک ساخته شده است، بنابراین کاملاً زیست تخریب پذیر، طبیعی، و قابل خوردن است. این حباب‌های خوراکی هیچ نیازی به بسته بندی یا پلاستیک ندارند. اوهو نوعی بسته بندی جایگزین بطری و فنجان‌های پلاستیکی است. این حباب قابل انعطاف است و با ایجاد کردن سوراخی کوچک بر روی پوسته آن می‌توانید آب را داخل دهان خود بریزید، یا حباب را یکجا بخورید. بسته بندی اوهو ارزانتر از بطری‌های پلاستیکی است، و در آن می‌توان آب، نوشابه، و حتی لوازم آرایشی قرار داد.

به نظر می‌رسد این حباب ها شبیه به توپ‌های تاپیوکا در بابل-تی هستند با این تفاوت که داخل این حباب‌ها آب آشامیدنی قرار دارد (کف‌چای یا بابِل‌تی نوعی نوشیدنی است که زادگاهش تایوان است. “بابل” به دانه‌های همچون مروارید اطلاق می‌شود که از گیاهی به نام تاپیوکا یا کاساوا تهیه شده‌اند و باید پیش از مصرف پخته شوند. طبق بررسی و تحقیقات به عمل آمده گیاه تاپیوکا حاوی آهن و آنتی اکسیدان می‌باشد)

آزمایشگاه اسکیپینگ راک جهت تلاش برای توسعه‌ی گسترده تر اوهو(Ooho) یک کنفرانس سرمایه‌ گذاری برپا کرده است و قصد دارد در ۱۲ ماه آینده جشنواره‌ای نیز برگزار کند.

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید