اصطلاح «روزی یک سیب بخور، دکتر نرو» همیشه بین مردم رایج بوده. همه ی ما می دانیم که خوردن میوه و سبزیجات برای سلامتی خیلی مفیده، مثلا برای کاهش احتمال ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی. ولی یک تحقیق جدید نشان داده که افزایش تعداد واحدهای میوه و سبزیجات در یک رژیم غذایی می تواند علاوه بر موارد فوق، باعث شاداب شدن بیشتر ما نیز بشود و جالب اینجاست که این تغییرات دقیقاً هم بعد از عوض کردن رژیم غذایی، حس می شود.

Untitled-12-1 خوردن سالاد بیشر= خوش بختی بیشتر؟

طبق تحقیقات انجام شده در دانشگاه وارویک انگلستان، هر واحد اضافه ای از میوه و سبزیجات در رژیم غذایی یک فرد – البته تا هشت واحد – باعث افزایش حس خوشحالی در او می شود. در این تحقیق شرکت کنندگانی حضور داشته اند که در رژیم غذایی شان از صفر واحد میوه و سبزیجات به هشت واحد رسیده اند و به تبع آن میزان رشد حس شادابی در آنها به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است.

تعداد شرکت کنندگان این تحقیق دوازده هزار نفر بوده است که به طور تصادفی انتخاب شده بودند. این افراد بعد از ۲۴ ماه استفاده از رژیم غذایی جدید، بسیار از نظر رفتاری و ظاهری دچار تغییر و بهبود شده بودند.

-سالاد خوردن سالاد بیشر= خوش بختی بیشتر؟

هر چند که این تحقیق روی علت این تغییرات پژوهشی انجام نداده است، اما محققان علت این مقوله را به آنتی اکسیدان های موجود در این مواد مرتبط می دانند. آن ها البته تاکید می کنند که احتیاج به آزمایشات بیشتری است ولی امیدوارند که این تحقیقات مردم را به سوی سالم تر خوردن هدایت کند. به گفته این محققان: «شاید نتیجه ی تحقیقات ما تاثیر بیشتری به نسبت نصیحت های گذشتگان مان داشته باشد و مردم را به داشتن رژیم سالم ترغیب کند»

واقعا چه کسی دوست ندارد که خوشحال زندگی کند…؟

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید