وقتی که هنوز هوا روشن نشده است از خانه بیرون می‌زنیم و وقتی که هوا تاریک است به خانه برمی‌گردیم، عجیب نیست که دل و دماغی نداریم. حتی دیگر یادمان نمی‌آید آن روزهای گرم و آرام تابستانی چه شکلی بودند.

اگر کم کم دارید دچار اختلال عاطفی فصلی (S.A.D) می‌شوید، نگرانی به دلتان راه ندهید چون ظاهرا می‌توانید از شادی درونی‌تان، با خوردن غذاهای زرد بیشتر محافظت کنید.

طبق تحقیقی که شرکت «هپی اگ» انجام داده است، خوردن غذاهای زرد سطح قابل توجهی از هورمون‌های خوشحالی را آزاد می‌کند، چرا که رنگ روشن را با شادی مرتبط می‌کنیم. این تحقیق نشان داده که به طرز جالبی، ۷۰ درصد ما، غذاهایی که رنگ گرم و آفتابی دارند را به احساس خوشحالی پیوند می‌زنیم.

-غذای-زرد-آدم-را-خوشحال‌تر-می‌کند-3-1 خوردن غذای زرد آدم را خوشحال‌تر می‌کند!

چه غذاهایی بیشتر از همه شادی را تحریک می‌کند؟ ۶۱ درصد شرکت‌کنندگان در تحقیق گفتند که یک بشقاب املت آنها را بیشتر از هر غذایی خوشحال می‌کند. «مک اند چیز» ( ماکارونی و پنیر) محبوب‌ترین غذای بعدی است و پشت سرش هم موز و پنکیک را داریم. بیشتر از دو سوم ما می‌خواهیم رنگ زرد بیشتری در یخچال‌مان ببینیم، و ۳۰٪ از مردم رنگ زرد را بیشتر از هر رنگ دیگه‌ای تداعی‌کننده شادی می‌دانند.

ولی چرا؟

روان‌شناس‌ها می‌گویند که ما از سن کم، به لطف پیوندی که با گرمای نور خورشید و اسباب‌بازی‌های رنگ روشن داریم، واکنش مثبتی به رنگ زرد نشان می دهیم.

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید