آیا غذای سالم می‌خورید ولی باز نتیجه‌ای نمی‌گیرید؟ باید بگویم که عوامل دیگری جز غذا بر روی سلامتی تأثیر می‌گذارند. طیق تحقیقی که در دانشگاه ایالتی اوهایو انجام شده، کسانی که استرس دارند نشانه‌های بالاتری از التهاب را در مقایسه با کسانی که استرس کمتری دارند، نشان می‌دهند.

در مطالعه‌ای که بر روی ۵۸ زن سالم انجام شد، اثر استرسِ روزِ قبل به همراه یک وعده غذایی پرچرب بررسی شد. کسایی که وعده غذایی سرشار از چربی اشباع شده خورده بودند در مقایسه با کسایی که وعده غذای‌شان سرشار از چربی اشباع نشده بود سطح بالاتری از التهاب بافت پیدا کرده بودند. البته که همین انتظار هم می‌رفت. اما موضوع این نیست. موضوع این است که وقتی فاکتور استرس به تحقیق اضافه شد، همه زنان سطح بالای یکسانی از التهاب را بدون توجه به نوع چربی مصرفی، نشان دادند. این یعنی التهاب می‌تواند همانند چربی، منجر به بیماری‌های قلبی و دیگر مشکلات سلامتی شود.

این بدان معناست که تغذیه سالم کافی نیست و لازم است از جهات دیگر هم مراقب بدن‌مان باشیم. بهترین راه کاهش استرس، بیشتر خوابیدن، ورزش کردن و تکنیک‌های مختلف مدیتیشن است.

-کنار-خوردن-غذای-سالم،-از-استرس-دوری-کنید-2 در کنار خوردن غذای سالم، از استرس دوری کنید

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید