تزیین میز غذا از هنرهایی است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. گرچه این کار در نهایت تاثیری در طعم غذا ندارد، اما میزی آراسته و زیبا، اشتها را برای خوردن غذا دو چندان می کند. یکی از ابتدایی ترین هنرها برای داشتن میزی آراسته، دانستن چگونگی تزیین «دستمال سفره» است؛
برای همین تصمیم گرفتم از این به بعد گاه و بی گاه سری به این موضوع بزنیم. برای شروع، امروز می رویم به سراغ دستمال سفره سه طبقه.

 

مراحل:

  1. ابتدا یک دستمال پارچه ای یا دستمال کاغذی طرح دار مربع شکل به ابعاد حدود ۳۵ سانتی متر را باز می کنیم.
  2. سپس دستمال را از وسط، از چپ به راست تا می کنیم.
  3. دوباره دستمال را از وسط، اما این بار از پایین به بالا تا می کنیم.
  4. حال در قسمت بالای دستمال سمت راست، چهار لایه پارچه وجود دارد. همانند تصویر شماره ۴، لایه رویی را از سمت راست و بالا به نقطه سمت چپ و پایین می آوریم.
  5. سپس لایه دوم را دوباره از همان قسمت به سمت پایین آورده و زیر لایه اول می گذاریم. فقط توجه شود که لایه دوم را همانند تصویر شکاره ۵، به قدری تا کنید که حدود ۲ سانتی متر از آن بیرون باقی بماند.
  6. لایه سوم را نیز همانند مرحله قبل تا می کنیم.
  7. سپس ۳/۱ از سمت راست دستمال را به پشت تا می کنیم. برای بهتر متوجه شدن این مطلب، تصویر شماره ۷ از پشت عکس گرفته شده است.
  8. ۳/۱ سمت چپ را نیز به پشت تا می کنیم. تصویر شماره ۸ نیز از پشت گرفته شده است.
  9. دستمال سفره آماده است. حال می توان قاشق، چنگال و کارد را در هر یک از طبقات آن قرار داد.

 

یادتان نرود:

  • گاهی دستمال های پارچه ای پس از تاشدن، در حالت خود باقی نمی مانند. بنابراین می توان هر زمان که نیاز بود، دستمال را از قسمت تا شده اتو کرد.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”19″ gal_title=”تزیین دستمال سفره”]

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید