رژیم غذایی شما روی بوی بدن شما اثر می گذارد و متاسفانه بیشتر مواقع بوی بدن را نامطبوع می سازد. اما خبر خوش این است که خوردنی­ های مشخصی وجود دارند که معمولا در رژیم غذایی روزانه خود مصرف می­کنید که می توانند شما را در جهت برطرف کردن بوی نامطبوع بدنتان یاری برسانند.

اخیرا مقاله ای با عنوان «کیفیت رژیم غذایی و میزان جذب رایحه بدن مردان» منتشر شده است که در حقیقت بخشی از نتیجه تحقیقاتی است که توسط محققان رفتارشناسی انسان به منظور بررسی تاثیرات رژیم های غذایی غنی از سبزیجات و میوه ها بر سلامتی صورت گرفته است.

برای بررسی تاثیر رژیم غذایی بر بوی بدن محققان نمونه­ هایی از عرق زیربغل مردان و اطلاعات مربوط به غذاهای مصرف شده توسط این افراد را جمع آوری کردند و از زنان خواستند تا با استشمام تک به تک این نمونه­ ها نظرشون را خیلی واضح در مورد آن ها بدهند.( البته که کار چندان دلپذیری هم نبوده است!!!)

آنچه که آن­ها دریافتند این بود که وجود بیشتر میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی برخی افراد باعث شده بود که عرق آن ها بوی مطبوع تری داشته باشد و به گفته محققان: « بوی عرق این افراد بیشتر شامل رایحه های شیرین، میوه­ای و حتی گاهی حالت دارویی داشته است.»

Untitled2 رازی برای جذابیت بیشتر!!!!

در این گزارش آمده است که: « بخشی از اطلاعات جمع آوری شده حاکی از آن است که مصرف گوشت، چربی، تخم مرغ باعث می شود که عرق افراد بوی مطبوع­ تری داشته باشد در حالیکه مصرف بیشتر کربوهیدرات ها منجر به بوی نامطبوع و تند و تیز عرق می­شود.»

درحالیکه هنوز محققان و دانشمندان به یک اتفاق نظر نرسیده ­اند که آیا نوع بشر هم مانند حیوانات از خود، فِرومون – ماده­ای شیمیایی که برخی از جانوران برای جلب جنس مخالف خود ترشح می کنند- پخش می کند یا نه، سال هاست که انسان ها از رایحه به عنوان عاملی برای بررسی جذابیت یکدیگر یاری می گیرند. البته گفتنی است که زنان بیش از مردان از این عامل یاری می گیرند و جالب اینجاست که ترجیحات زنان براساس اینکه در کدام مرحله از چرخه قاعدگی خود قراردارند، متفاوت است. به گفته محققان اطلاعات جمع آوری شده نشان می دهند که زنان در مرحله تخم گذاری خود بوی مردانی را ترجیح می دهند که میزان تستوسترون بالاتری دارند. این نکته را هم مدنظر داشته باشید که نتیجه این تحقیقات قطعی نیست و مواردی از زنان هم هستند که مراحل مختلف قاعدگی شان هیچ اثری بر آن­ها در این زمینه ندارد.
در پایان پیشنهاد دانشمندان برای شما مردان عزیز مصرف بیشتر میوه ها و سبزیجات است که نه تنها سلامتی شما را تضمین می کند بلکه شما را جذاب­تر هم می سازد….

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید