این هفته هم باز رفتیم پارک پرنس، اما این بار «رستوران گیلک»؛ کجای پارک پرنس؟ دقیقا روبروی رستوران «کاسه» که یکی دو هفته پیش رفته بودیم. راستش فعلا کنترات رستوران های پارک پرنس را برای تست برداشتیم تا ببینیم خدا چی میخواد!

همون جوری که از اسمش پیداست، رستوران گیلک یک رستوران گیلانیه و تا اونجایی که من یادمه، چند سالی هست که افتتاح شده. خیلی وقت بود که قرار گذاشته بودیم بریم یک رستوران گیلانی و دست پخت یک سرآشپز گیلانی را بخوریم ولی هر دفعه به دلیلی نمیشد. حالا خوبه که بالاخره قفلش امروز با رستوران گیلک شکسته شد!

-پارک-پرنس-4 رستورانی گیلک، رستورانی لوکس با غذاهای گیلانی

رفتیم داخل و طبق راهنمایی گارسونِ خیلی جدی رستوران، رفتیم و گوشه ای نشستیم. آقاهه سنی نداشت اما در عین مودب بودن، خیلی جدی بود. می ترسیدی اگه حرفشو گوشت نکنی، گوشتو بِبُره و بذاره کف دستت!

رستوران گیلک فضای خیلی خوبی داره. ساده و کوچیکه اما مدل رستوران و طراحی و میز و صندلی مشکی و چینش میزها و رفتار پرسنل، کاملا حس یک رستوران لوکس را به آدم میده.

تا نشستیم، یکی آمد منو را دستمون داد. پشت بند اون، یک نفر دیگه هم اومد و سلام گفت و از پارچ آبی که دستش بود و نعنا و لیمو هم داخلش انداخته بود، به قواره دو لیوان برامون آب ریخت و رفت. بعدش دیگه تنها شدیم و خودمون را با منو سرگرم کردیم تا دوتا غذای درست و درمون سفارش بدیم. دوستِ گوشت قرمز خوارِ من «کباب ترش» سفارش داد و من هم «فسنجان مرغ». برای پیش غذا هم «کوفته تند» سفارش دادیم. خواستیم نوشابه هم سفارش بدیم، فرمودند: «ما نوشابه سرو نمی کنیم». ما هم لج کردیم و هیچ نوشیدنی سفارش ندادیم. آخه چرا کوکـــــــــا ندارید؟! چـــــــــراااااااا ؟؟؟!

-پارک-پرنس-3 رستورانی گیلک، رستورانی لوکس با غذاهای گیلانی

اول از همه کوفته تند آمد. همچین تو منو نوشته بود کوفته که ما فکر کردیم الان یک کوفته میاره به قواره سر گاو، نه دیگه سر گوسفند، نه دیگه فوقش کله گربه! اما زهی خیال باطل؛ کوفته هاش کوچولو موچولو و ریزه میزه، فوقش به قواره کله گنجشک! باز خدا را شکر سه تا دونه بود و ما را به جون هم ننداخت.

جدای از کم و کوچیک بودن،کوفتش خــــیلی خوشمزه بود. هم سسی که در اطرافش بود خیلی خوب بود و هم خود کوفته ها خیلی مزه خوبی داشت. من که خیلی کوفته خور نیستم هم شیفته کوفتش شدم. اما نون کنار کوفته متاسفانه و متاسفانه و متاسفانه، بیاتِ بیاتِ بیات بود. اصلا باور کردنی نبود که همچین نون بیاتی را سرمیز سرو کرده بودند. البته طعم کوفته انقدر خوب بود که یه جورایی ضعف نون را می پوشوند اما اصلا انتظار نمی رفت که تو همچین فضای حرفه ای و لوکسی، چنین نونی جلومون گذاشته بشه. واقعا از رستوران گیلک بعید بود!

-پارک-پرنس-11 رستورانی گیلک، رستورانی لوکس با غذاهای گیلانی

ته کوفته قلقلی را که درآوردیم، کباب ترش و فسنجون سر و کلشون پیدا شد. وااای، چه بوی خوبی میداد برنج ها؛ همین که اومدند روی میز، هوش از سرمون بردند. آخه برنج ها دودی بود. واقعا نتونستم خودمو نگه دارم و همون اول یکی دو تا قاشق از برنج را خالی خالی خوردم و بعد رفتم سراغ خورشت. چقدر هم چسبید!

چند قاشق از خورشت فسنجون و یک تیکه مرغ داخلش را روی برنج کشیدم و شروع کردم. عجب فسنجون اعلایی بود. مزش فوق العاده بود. با رب انار درست شده بود و حسابی هم گردو داخلش داشت. اگه دلتون را آب انداختم ببخشید، ولی واقعا یه چیز استثنایی بود. خورشت واقعا خوب جا افتاده بود و با طعم بی نظیر برنج دودی که ترکیب میشد، دیگه له و لوردت می کرد!

با اجازتون دو تیکه از کباب ترش هم برداشتم تا مزه اونم تست کرده باشم. وای وای وای، کباب ترشش لامصب خانمانسوز بود! خیلی خوب بود. با سبزیجات مخصوصی طعم دار شده بود و در رب انار هم قبل از کباب شدن خوابونده شده بود. طعم ترشی کاملا اندازه ای داشت و حسابی هم نرم و خوش خوراک بود. یعنی جدا یکی از بی نظیرترین کباب ترش هایی بود که تا امروز خورده بودم.

-پارک-پرنس-12 رستورانی گیلک، رستورانی لوکس با غذاهای گیلانی

ما دیگه انقدر خورده بودیم داشتیم می ترکیدیم. واقعا هر دو تا غذا بی نظیر بود.

بعد از غذا هم دو عدد باقلوا ترکی برامون سرو کردند که میهمان خود رستوران گیلک بودیم و رایگان بود. البت ما دو عدد چایی هم در کنار باقلوا سفارش دادیم که بیشتر بچسبه(چایی پولی بودا !). این دسر آخر گیلک هم خیلی چسبید.

نون بیات را بزاریم کنار، اعتراف میکنم که همه چیز این رستوران گیلک عـــــالـــــیه. هیچی کم نداره. رفتار پرسنل کاملا حرفه ای و غذای رستوران معجزست. واقعا گیلک جایی که ارزش اومدن داره. فقط تنها مشکلش اینه که قیمت ها خیلی بالاست و هر بار رفتن، یک خرج درست و حسابی دستتون میذاره. من که البت خدا برام خواسته بود و به دلیلی مهمون بودم!!

-پارک-پرنس-9 رستورانی گیلک، رستورانی لوکس با غذاهای گیلانی

 

پیامی برای مدیر رستوران : « جناب آقای فواد سمیعی، مدیر رستوران دوست داشتنی گیلک، آخه عزیز من این چه نونیه جلو مشتری میذارید. من جای شما بودم، شده شاطر استخدام میکردم و تنور کنج رستوران راه مینداختم، همچین نونی جلوی مشتری نمیذاشتم! این موضوع به کنار، چرا انقدر همه چیز تو گیلک گرونه؟ کاش میشد یک مقدار قیمت ها را پایین بیارید تا آدم های بیشتری بتونند پیشتون بیان و مهمونتون بشن. آخه واقعا رستورانتون عالــــــــــیه »


 

*قیمت ها وای وای، خیلی بالا بود!

نام غذاقیمت غذا
فسنجان مرغ 35000 تومان
کباب ترش 55000 تومان
کوفته تند 14000 تومان
ته دیگ تک نفره ( برنج) 15000 تومان
چای ( یک استکان) 10000 تومان!!!!
آب معدنی 2000 تومان!!!!
حق سرویس 10 %
مالیات بر ارزش افزوده 9 %

آدرس: خیابان شیراز شمالی، خیابان حکیم اعظم، مجتمع پارک پرنس، رستوران گیلک

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۰۳۰۴۰۴

اینستاگرام: https://www.instagram.com/gilacrestaurant/

 

 

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید