اینجا کاخ ورسای است. اینجا رستورانی در کاخ ورسای، اینجا رستورانی با نام ورسای است. پایین های خیابان جردن، گاندی شمالی، جنب مرکز خرید سرخه.

نام کاخ ورسای احتمالاً به گوشتان خورده است. کاخی بسیار بسیار قدیمی در کشور فرانسه که محل جلوس  لویی هشتم بوده است و ۶۷۰۰۰ مترمربع عرض و طول دارد و امروز یکی از جاذبه های بی نظیر توریستی کشور فرانسه و البته دنیا به حساب می آید.

رستوران ورسای هم با آن شمایل خاص و منحصر به فرد، سعی کرده برای خودش «ورسای کوچکی» باشد.

و ما امروز پای در این کاخ ورسای گذاشته ایم…

رستوران از بیرون جلویی استثنایی دارد، خصوصاً در شب، چراکه نورپردازی اش به زیبایی بنا دوچندان افزوده است. نمای سنگ سفید، پنجره های بزرگ و ستون های استوانه ای زیبا و بلند، ورودی بسیار فاخری را پدید آورده اند. در کنار همه اینها، مجسمه های سنگی بالای ساختمان هم کاملاً به فضا حالتی کاخ وار بخشیده است.-ورسای1 رستوران ورسای، رستورانی لوکس

فضای داخلی نیز هیچ کم از بیرون ندارد و در همان حال و هواست. دکوراتیو، معماری شده و لوکس. فضای بزرگی هم دارد. سقف و دیوارهای گچ کاری و بعضاً نقاشی شده و در کنار آن ها، میز و صندلی های چوبی شیک، همه بنایی شاهانه را پدید آورده اند. فضایی که برای یک روز هم که شده تصور کنی که لویی هشتم هستی!

یک دل سیر که همه جا را سِیر کردیم، برای این ضیافت شاهانه، به گارسون سفارش سوپ و استیک مخصوص ورسای و میکس گریل دادیم. بعدش هم با حالتی از غرور و نِخوت شاهانه نشستیم تا غذایمان آماده شود.

اول سوپ آمد، در دل نان گردِ از تو خالی شده. نمایشی بورژوازی که قبلاً در پست مربوط به رستوران دارچین گفته بودم که دوستش ندارم. البت که اینجا کاخ ورسای است و همین ورسای بودنش برای توجیه این قبیل چیزها کافیست. به هر حال باید پذیرفت که زندگی در کاخ اصول خود، اداها و اطوار خود را دارد.

-ورسای رستوران ورسای، رستورانی لوکس

سوپش خیلی خوشمزه بود و رنگ و طعم خیلی خوبی داشت. فقط خیلی مقدارش کم بود و زودی تمام شد. جا داشت که نان را بزرگ تر می گرفتند و یک ملاقه بیشتر سوپ در آن خالی می کردند؛ اما به هر حال نکرده بودند. سعی کردیم یه جوری شاهانه با چشم و ابرو به گارسون بفهمانیم که سوپ کم بود و به هیچ کجایمان نرسید اما فضا بدجوری گرفته بودمان؛ برای همین شاهانه سکوت کردیم و شاهانه لال نشستیم تا غذای اصلی بیاید.

در همین خیالات بودیم که گارسون با آوردن غذاهای اصلی، رشته خیالاتمان را بُرید. چشممان به غذاها که افتاد دیگر همه چیز را فراموش کردیم و کارد و چنگال را بدست گرفتیم. هر دو غذا ظاهری فوق العاده داشتند. هم ظرف و هم دورچین و هم از همه مهم تر خود غذا که در وسط ظرف خودنمایی می کرد، خوش خط و خال و خوش رنگ و لعاب بودند.

غذای من استیک بود و غذای دوست من، میکس گریل…..

مزه استیکش عالــــی بود. نه ببخشید عالـــــــــــــــــی بود. یکی از بهترین ها! خوب پخته شده بود و گوشتش طعم خوبی داشت. سس قارچ را هم که بر رویش می مالیدی دیگر غوغایی به پا می شد. همه چیزش همان بود که باید باشد. ظاهر و پخت و مزه و دورچین، همه دست به دست هم داده بودند تا روانی ام کنند!

-ورسای7 رستوران ورسای، رستورانی لوکس

میکس گریل هم که توفیرش با استیکِ من در فیله مرغ و دو عدد میگو اضافه بود نیز خیلی خوب بود. البت که من اصولاً میکس ها را نمی پسندم چراکه مزه ها در هم گم می شوند؛ اما جدای از این موضوع، همه چیزش عالی بود. فیله های مرغ گریل شده و میگو های از وسط بریده شده و گریل شده اش بی نظیر بود و تیکه استیکش هم مثل استیکِ من پختی فوق العاده داشت.

خیلی شاهانه همه را خوردیم و شاهانه دیوانه شدیم از خوشمزگی غذاها و شاهانه کیفور گشتیم و شاهانه حساب و کتاب کرده و تشکر کردیم و شاهانه بدرود گفتیم!

ورسای رستوران بی بدیلی است. چیزی که من دیدم این بود که همه چیزش سر اصول است. هم غذا و هم فضا. درست است که رستوران گرانی است و قیمت هایش بالاست اما صددرصد ارزش آمدن را دارد.


قیمت ها را هم برایتان در انتها آورده ام

نام غذاقیمت غذا
استیک مخصوص ورسای57000 تومان
میکس گریل55000 تومان
سوپ میکس پنیر و نان14000 تومان
سرویس و ارزش افزوده20%

 

 

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید