یعنی واقعا رستوران خوبیه «رستوران کاسه»؛ یعنی کاسه ای به این خوبی دیگه پیدا نمیشه! می دونم شاید باور نکنید و فکر کنید که دارم تبلیغات الکی می کنم و به عوض سهامی که از رستوران کاسه برداشتم، دارم برای رستورانشان رپورتاژ آگهی میرم و اسمشون را این ور اون ور تبلیغ می کنم؛ اما اینجوری نیست. باور کنید که غذای «رستوران کاسه» یکی از بهترین های تهرانه.

می دونم که حتی اسمش هم به گوش بسیاری از شما نخورده، کما اینکه منم تا حالا اصلا از کسی اسمش را نشنیده بودم! باز خدا پدر بر و بچه های فودیرو را بیامرزه که سرچ می کنند و رستوران به من معرفی می کنند؛ اگر نه منم از وجود این کاسه نازنین بی اطلاع بودم.

خلاصه این دفعه رفتیم رستوران کاسه. نشستیم و آقای منو به دست آمد و منو را داد و رفت. همین چند لحظه اومدن و سلام کردن، کافی بود که راجع به عمر رستوران از «آقای منو به دست» سوال کنم؛ کاشف به عمل آمد که ۵ ساله رستوران کاسه اینجا، یعنی زیر مجتمع پارک پرنس راه اندازی شده! ۵ سال!!! یعنی ۵ ساله راه افتاده و ما هیچ رقم، خبر نداشتیم! -کاسه-2 رستوران کاسه، کاسه ای از جنس طلا !

فضای خیلی خوبی داره رستوران. شکل و شمایل داخلی اش خیلی خودمونی و کمی مثل خونه های قدیمی طراحی شده. اصلا فضا تجملاتی نیست و خیلی همه چیز ساده و بی آلایش و بانمکه. ابعاد کاسه تقریبا کوچیکه و نقشه رستوران چیزی شبیه حرف Z (زد انگلیسی) معکوس شده است. شاید در کل ۳۰، ۴۰ صندلی بیشتر نداشته باشد. رنگ سبز دیوارها، رنگ قهوه ای کم رنگ پیشخوان، شکل رومیزی ها و صندلی ها، در کنار پرده های به فرم قدیمی، حس سادگی و حس آرامش را می دهد.

منوی رستوران کاسه خیلی متنوعه و غذاهای متفاوتی داره. غذای ایتالیایی (پاستا و پیتزا) و غذای ایرانی نداره اما غذاهای گوشتی و مرغی و غذاهای دریایی جور واجوری داره. خوبی منویش اینه که عکس داره و برای همین قبل سفارش دادن، حداقل از ظاهر و شکل و شمایل غذایت خبر داری و چشم بسته سفارش نمیدی. کلا منو جذابی داره و آدم را سر ذوق میاره.

کلی گشتیم و این ور اون ور کردیم تا بالاخره سفارش دادیم. «انتروکت پاریس!» و «کاسه شرقی استیک!! » ( اسم ها را که توجه دارید؟؟). به همراه سوپ پیاز و دو فقره نوشابه کوکا کلاسیک.

اول از همه استارتر اومد. البته ما سفارش نداده بودیم و حرکتی خودجوش از سمت خود کاسه بود. چند تیکه نون خشک و یک کاسه کوچک از چیزی خوشمزه که نمی دونم چی چی بود( امیدوارم توضیحی که دادم، کافی باشه ! ). فقط فهمیدم گوجه و روغن زیتون و فلفل و اینجور چیزها داشت.-کاسه-3 رستوران کاسه، کاسه ای از جنس طلا !

بعدش هم سوپ پیاز اومد. اصولا سوپ پیاز سوپیه که نمی دونم چرا تو هر رستورانی پیدا نمیشه. شاید به این جهت که خیلی طرفدار نداره. ولی من خودم عاشق سوپ پیازم! سوپ پیاز رستوران کاسه هم از اون سوپ پیاز باحالا بود. خیلی خوشمزه بود. در داخل سوپش تیکه های پنیر هالومی هم انداخته بود که حرکتی حساب شده ای بود ! واقعا چسبید.-کاسه-4 رستوران کاسه، کاسه ای از جنس طلا !

انتروکت و کاسه شرقی استیک هم با هم آمدند. انتروکت که برای دوستم بود، در ظرفی فلزی سرو شده بود و زیرش را وارمر (Warmer) گذاشته بودند تا خدایی نکرده سرد نشود. غذای منِ درویش اما در ظرفی ساده اومد.-کاسه-9 رستوران کاسه، کاسه ای از جنس طلا !

کاسه شرقی استیک، تیکه های گوشت بود که با روغن سرخ شده بود؛ به همراه دورچینی از سبزیجات پخته شده؛ کلم و کدو و اسفناج و جوانه و در کنار همه اینها هم برنج قهوه ای. البته میشد به جای برنج قهوه ای، نودل هم سفارش داد که من همین جوری الکی و کتره ای، برنج قهوه ای را انتخاب کردم. غذایش واقعا عــــالی بود. تیکه های گوشتش خیلی خوشمزه بود و واقعا چسبید. خیلی خیلی چسبید. سبزیجاتش هم خوب پخته شده بود. فقط اگه زمان به عقب برمی گشت، من به جای برنج قهوه ای، نودل سفارش میدادم!!

انتروکت پاریس هم در واقع گوشت استیکی بود که بریده بریده شده بود و بر روی آن سس آنتروکت زده شده بود. آقــــا ! عــــــالی بود. خداوکــــــیلی عالی بود. البته سس روی گوشتش( آنتروکوت) بسیار خاص و متفاوت بود و ممکن است با سلیقه همه جور نباشه. اما ما جدا کشته مردش شدیم. گوشتش تازه بود و خیلی هم خوب پخته بود و انصافا این یکی هم خیلی چسبید. کلی هم سیب زمینی سرخ کرده دورش ریخته شده بود؛ ما هم که دیوونه سیب زمینی سرخ کرده، دیگه خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل!

خلاصه تا ته همه چیز را خوردیم و ته ظرف را هم با نون پاک کردیم، تا زبونم لال چیزی ته بشقاب نمونه و حیف و میل نشه!

تجربه عجیبی بود رستوران کاسه، اصلا به مغزم هم خطور نمی کرد که همچین غذاهایی نصیبمون بشه. هر چی که سفارش دادیم عالـــــــی بود و نقص نداشت. یعنی صد دفعه هم به این رستوران بیای، باز کمه. واقعا کاسه با این غذا و سرویسی که می ده، به نظرم در حال حاضر یکی از بهترین رستوران های تهرانه. رستورانی که باید بارها اومد و تمام غذاهاشو را یکی یکی خورد و مزه کرد.

مطمئنم شما هم اگه بیایید، همین حرف را خواهید زد!


 

*قیمت ها خوب بود.

نام غذاقیمت غذا
کاسه شرقی استیک 35000 تومان
انتروکت پاریس 60000 تومان
سوپ پیاز و پنیر 10000 تومان
نوشابه کوکا 1500 تومان
حق سرویس 10%
مالیات 9%

آدرس: بزرگراه کردستان، بین خیابان حکیم اعظم و زاینده رود، مجتمع پارک پرنس، رستوران کاسه

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۰۶۳۲۳۶

[Best_Wordpress_Gallery id=”52″ gal_title=”رستوران کاسه”]

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید