«به نظرم پیاده‌روی راحت‌ترین روش برای تغییر کردن بود، پس تصمیم گرفتم روزانه ۱۰ دقیقه اطراف خانه‌ام پیاده‌روی کنم»

ناتالی گالین ۴۲ ساله اهل شهر بولدر کلادو امریکا می‌گوید: دهه سی سالگی‌ام زندگی سختی داشتم. پدر و مادرم را از دست دادم و ۱۵ ساعت کاری پر استرس در روز داشتم، اغلب با غذا خود-درمانی می‌کردم. در سن ۳۷ سالگی، متوجه شدم که اضافه وزنم به حد نهایی رسیده (۱۰۷ کیلو) و کلسترول و قند خون بالایی دارم. پزشک معالجم می‌خواست درمان دارویی را شروع کند، اما قبول نکردم. می‌خواستم حداقل اول تلاش کنم تا شیوه زندگی‌ام را تغییر دهم و اگر موفق نشدم بعد از آن درمان دارویی را شروع کنم.

«اگر بخواهید همه چیز را به سرعت انجام دهید خیلی زود خسته و دلسرد می‌شوید. اما اگر روندی آهسته را پیش بگیرید به آنچه می‌خواهید می‌رسید.»

 

ناتالی چطور توانست یکساله ۴۶ کیلو وزن کم کند؟

 

فعالیت

«به نظرم پیاده روی راحت‌ترین روش برای تغییر کردن بود، پس تصمیم گرفتم روزانه ۱۰ دقیقه در حاشیه رودخانه‌ای که نزدیک محل سکونتم بود پیاده‌روی کنم. در طبیعت بودن شاه کلید این تغییر بود. کم کم پیاده‌روی را از ۱۰ دقیقه به ۲ ساعت در روز افزایش دادم و در آخر هفته‌ها تپه نوردی را هم به آن اضافه کردم. در حالی که قدم می‌زدم به موسیقی‌های شاد گوش می‌کردم و از مناظر طبیعی لذت می‌بردم.»

-وزن-و-رژیم2 زنی که با پیاده روی روزانه توانست ۴۶ کیلو وزن کم کند

غذا

«میزان وعده‌های غذایی را کاهش دادم و فهمیدم که با کم خوردن هم می‌توان احساس سیری کرد. سبزیجات و پروتئین بدون چربی را جایگزین کربوهیدرات‌ها کردم، و دستور غذایی‌های سالم را ابداع کردم. مثلا، من عاشق پنکیک هستم، پس دستور قبلی را تغییر دادم و حالا پنکیک پروتئینی حاوی بلغور جو دو سر، ذغال اخته، سفیده تخم مرغ و روغن نارگیل درست می‌کنم.»

 

نشانه‌های موفقیت.

«بدون دارو درمانی توانستم میزان قند خون و کلسترولم را به حد نرمال برسانم. در این مدت نه تنها از نظر جسمی، بلکه از نظر روحی هم تغییرات زیادی در من ایجاد شد. به خاطر دارم وقتی اضافه وزن داشتم و تلاش می‌کردم پیاده‌روی کنم، زانوهایم درد می‌گرفت و به سختی نفس می‌کشیدم. فکر می کردم که فقط باید به طبیعت نگاه کنم و مجبور نیستم در آن قدم بزنم. باورم نمی‌شود که چه طرز فکر پایینی داشتم. حالا احساس اعتماد به نفس و توانایی بسیار بیشتری دارم.»

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید