ظاهرا برای آمازون همین کافی نیست که غول اینترنتی باشد. این شرکت می‌خواهد فروشنده مواد غذایی در آمریکا هم بشود! طبق اسنادی که توسط یکی از کارمندان داخلی بررسی شده است، آمازون که دفتر آن در سیاتل مستقر است، می‌خواهد ۲۰ فروشگاه مواد غذایی فیزیکی در طی دو سال افتتاح کند. اگر ۲۰ مکان طی دو سال به نظر زیاد می‌رسد، پس اگر آن را در ۱۰ ضرب کنیم چه می‌گویید؟ چون آمازون می‌خواهد ۲۰۰۰ فروشگاه مواد غذایی را ظرف یک دهه افتتاح کند!!!

فروشگاه‌های مواد غذایی آمازون ترکیبی از مدل فروشگاه مواد غذایی سنتی و مدرن به حساب می آیند. جایی که در کنار روش سنتی، به روش «کلیک و گردآوری» هم سرویس می دهد و مشتریان می‌توانند سفارش‌هایی را که قبلا در سایت Amazonfresh ثبت کرده اند، تحویل بگیرند.

این اولین باری نیست که آمازون به فروشگاه‌های فیزیکی یورش می‌برد. این شرکت تاکنون کتاب‌فروشی‌های فیزیکی را نیز در پورتلند، سان دیگو و سیاتل راه اندازی کرده است. تاره بنیانگذار آمازون -جف بزوس- گفته است که آمازون برنامه دارد کتاب‌فروشی‌های بیشتری را نیز باز ‌کند.

برنامه‌های آمازون برای افتتاح فروشگاه‌های مواد غذایی فیزیکی می‌تواند فصل دیگری در مبارزه حماسی این شرکت برای ضربه زدن به شرکت وال مارت (Walmart) –بزرگترین خرده فروشی امریکا- باشد. البته با اینکه که وال مارت هنوز در حوزه اینترنت راه درازی در مقایسه با آمازون پیش رو دارد اما دست روی دست هم نگذاشته است. نشانه این ادعا خرید سایت www.jet.com  توسط این شرکت است.

اما به هر حال آمازون رقیب خطرناکی است، چراکه رشد آمازون حیرت‌انگیز است. این شرکت در حال حاضر شش برابر بیش از مجموع فروش هشت خرده‌فروش بزرگ بعد از خود فروش دارد!!!

-آمازون-می-خواهد-سوپرمارکت-بزند-2 سایت آمازون می خواهد سوپرمارکت بزند

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید