گاهی بعضی خوردنی ها به قدری خوشمزه اند که دوست داریم به قول معروف، آش را با جایش بخوریم. سالاد مرغ امروز ما هم از همین دست خوراکی ها به حساب می آید. البته نه فقط به خاطر خوشمزه بودنش، بلکه به این خاطر که ظرفی دارد که قابل خوردن است! ظرفی درست شده از پنیر چدار، پنیری که معمولا آن را در غذا یا روی سالاد می ریزند. اما این بار تصمیم داریم از این پنیر خوشمزه جوری دیگر استفاده کنیم. پس همراه من باشید با سالادی به نام ««سالاد مرغ با سبدی از پنیر چدار».

چاپ دستورغذا
طرز تهیه سالاد مرغ با سبدی از پنیر چدار
-مرغ-با-سبدی-از-پنیر-چدار-600x450 طرز تهیه سالاد مرغ با سبدی از پنیر چدار
زمان آماده سازی 15 دقیقه
زمان طبخ 10 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 15 دقیقه
زمان طبخ 10 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
-مرغ-با-سبدی-از-پنیر-چدار-600x450 طرز تهیه سالاد مرغ با سبدی از پنیر چدار
دستورالعمل ها
 1. برای تهیه سبد چدار، ابتدا پنیر قالبی را درشت رنده می کنیم. سپس تابه را گرم کرده و وقتی تابه گرم شد، همانند ویدئوی زیر، پنیر چدار را به شکل دایره در آن ریخته و می گذاریم با حرارت آب شود. وقتی پنیر به رنگ طلایی در آمد، ابتدا دور آن را جدا کرده و سپس پنیر را از تابه جدا می کنیم. بعد از آن، برای اینکه دستمان نسوزد، به کمک دستمال کاغذی آن را بر پشت ظرفی قرار می دهیم، با دست به آن فرم می دهیم و چند دقیقه صبر می کنیم تا پنیر خشک شود و فرم بگیرد.
  -مرغ-در-سبد-پارمزان طرز تهیه سالاد مرغ با سبدی از پنیر چدار
 2. سپس سینه مرغ را برش مستطیلی شکل داده و با مقداری روغن، دو طرف آن را در تابه تفت می دهیم تا طلایی رنگ شود. توجه کنید که از آنجایی که برش های مرغ نازک هستند، فقط با سرخ کردن و بدون آب پز کردن نیز پخته می شوند.
  -مرغ-0 طرز تهیه سالاد مرغ با سبدی از پنیر چدار
 3. برای تهیه سس، زرده تخم مرغ، سرکه و سس خردل را حدود 5 دقیقه با همزن دستی هم می زنیم. سپس آرام آرام روغن را اضافه کرده و همزمان نیز هم می زنیم. اضافه کردن روغن نیز بهتر است حدود 5 دقیقه طول بکشد تا سس به خوبی هم زده شود. در آخر که سس درست شد آب گرم،نمک و فلفل را به آن اضافه کرده و دوباره کمی هم می زنیم. طریقه درست کردن این سس مثل درست کردن سس مایونز است.
  -مرغ-در-ظرف-چدار طرز تهیه سالاد مرغ با سبدی از پنیر چدار
 4. سپس کاهو پیچ را خرد کرده، پیاز را خلالی کرده و گوجه ها را نیز مربعی خرد می کنیم. سپس نیمی از کاهو، پیاز و گوجه را در سبد چدار ریخته و روی آن ها سس می ریزیم. مابقی کاهو، پیاز و گوجه فرنگی را نیز روی آن ها ریخته و مرغ را روی مواد می گذاریم. در آخر سس را نیز روی آن ها می ریزیم و کمی فلفل سیاه روی آن می پاشیم.
  -مرغ-در-سبد-چدار طرز تهیه سالاد مرغ با سبدی از پنیر چدار
یادداشت های دستورغذا
 • برای آب کردن پنیر چدار در تابه، نیازی به ریختن روغن نمی باشد.
 • سبد سالاد را، هم می توان با پنیر چدار و هم پنیر پارمزان درست کرد. اما از آنجایی که پنیر پارمزان کمی شور است، پنیر چدار برای این کار مناسب تر است.
 • دقت کنید که پنیر چدار و پارمزان را می توان به مدت سه ماه در یخچال نگه داری کرد. برای این کار باید چند لایه سلفون به صورت محکم دور پنیر پیچید و آن را در ظرفی در بسته در یخچال گذاشت. در صورتی که تکه هایی از پنیر کپک زد، تنها کافی است همان تکه ها را ببرید و مابقی پنیر قابل خوردن است. دقت کنید که سبد چدار را با پنیری که در فریزر نگه داری شده است نمی توان درست کرد.
 • در صورت تمایل، می توان کمی نان تست مانند پست «سالاد سبز» درست کرده و روی سالاد ریخت.

این هم ویدئوی طرز تهیه سالاد مرغ در سبد چدار:

http://

 

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید