شام چی بپزم؟ کدوی زرد با سس فلفلی عسلی

هرچند پنیر موزارلای آب شده (که ما در این دستور موزارلای تازه داریم) روی نان پیتزا همینطوری خالی هم خیلی خوشمزه‌ است، اما برای این که کیفیت این ترکیب را بالا ببرید به مواد دیگری هم نیاز دارید. انتخاب ما در این غذا سبزیجات خوشمزه‌ای چون کدو ی زرد و پیازچه و همین طور ریحان هستند. هرچند در آخر این سس عسل فلفلی است که با طعم منحصر به فرد شیرین و فلفلی‌ آن حسابی دل می برد.


اینجا را هم بخوانید:
” چرا غذاهای نارنجی انقدر خوبند
”  غذا چی بپزم؟ مرغ انجیری بالزامیک


Print Recipe
شام چی بپزم؟ کدوی زرد با سس فلفلی عسلی
دستورالعمل ها
 1. تمام مواد را بشویید و خشک کنید. فر را در دمای 200 درجه سانتی‌گراد روشن کنید. کدو‌ها را از قسمت عمودی به دو نیم کنید و بعد هر نیمه را به نیم دایره‌های باریک ببرید. پیازچه‌ها را خوب پاک کنید و ریز خرد کنید. لیمو را دو نیم کنید. گوجه فرنگی‌ها را از قسمت عمودی برش دهید. برگ‌های ریحان را از ساقه جدا کنید.
  کدو عسل
 2. یک تابه بزرگ را روی حرارت متوسط قرار دهید. دانه‌های کاج را حدود 3 تا 4 دقیقه تفت دهید تا طلایی شوند و عطرشان بلند شود. (نکته: اگر احساس کردید دانه‌‌ها دارند می‌سوزند چند ثانیه تابه را از روی حرارت بردارید). دانه‌ها را از تابه بیرون بیاورید و کنار بگذارید.
  کدوی زرد با سس فلفلی عسلی
 3. در همان تابه و روی حرارت نسبتا بالا کمی روغن زیتون داغ کنید. پیازچه‌ها را اضافه کنید و حدود 30 ثانیه تفت دهید تا عطرش بلند شود. کدوها را اضافه کنید و حدود 6-5 دقیقه تفت دهید تا نرم و طلایی شوند. نمک و فلفل را نیز بیفزایید.
  طرز پخن کدوی زرد با سس فلفلی عسلی
 4. نان‌های پیتزا را روی سینی فر بگذارید. موزارلا را با دست به قطعات کوچک تقسیم کنید و روی نان‌ها بپاشید. مخلوط کدو را رویش بریزید. بگذارید حدود 10 دقیقه در فر بپزد تا پنیر آب شود و نان‌ها طلایی شوند.
  طرز تهیه کدوی زرد با سس فلفلی عسلی
 5. در این حین، روی مخلوط سبزیجات و گوجه‌فرنگی‌ لیموترش را بچلانید و همه را به همراه کمی روغن زیتون و نمک و فلفل در یک کاسه بریزید و هم بزنید.
  کدو عسلی
 6. وقتی نان‌ها را از فر دآوردید، ریحان‌ها، دانه‌های کاج و فلفل قرمز را رویش بپاشید. کمی عسل روی‌شان بریزید و به همراه سالاد ریحان و گوجه سرو کنید.
  طرز تهیه کدو عسلی
نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید