شکلات از نگاه خیلی ها خوشمزه ترین و محبوب ترین خوراکی دنیاست و خوردنی است که نمی شود آن را دید و در برابرش مقاومت کرد. حال تصور کنید در یک روز سرد پاییزی که هیچ چیز بیشتر از یک نوشیدنی گرم نمی چسبد، یک عالمه از این شکلات خوشمزه را داغِ داغ نوش جان کنید. فکر کنم بهتره بیش از این دهانتان را آب نیندازم و برویم سراغ اصل مطلب. امروز می خواهیم در کنار هم «هات چاکلِت» یا «شکلات داغ» درست کنیم.

Print Recipe
طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ)
-تهیه-هات-چاکلت-0-600x450 طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ)
زمان آماده سازی 3 دقیقه
زمان طبخ 10 دقیقه
وعده ها
لیوان
مواد اولیه
زمان آماده سازی 3 دقیقه
زمان طبخ 10 دقیقه
وعده ها
لیوان
مواد اولیه
-تهیه-هات-چاکلت-0-600x450 طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ)
دستورالعمل ها
 1. همانند تزیین لیوان در نوشته «آب هنداونه»، یک عدد بیسکوییت پتی بور را کاملا خرد کرده و لبه لیوان را با آن تزیین می کنیم.
  -تهیه-هات-چاکلت طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ)
 2. شیر را در شیر جوش ریخته و قبل از اینکه جوش بیاید پودر کاکائو را در آن می ریزیم و با قاشق هم می زنیم تا مایع یکنواختی داشته باشیم.
  -تهیه-شکلات-داغ طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ)
 3. سپس پود قند، قهوه فوری، شکلات تلخ، نوتلا و نمک را به آن اضافه کرده و دوباره مرتب هم می زنیم تا مواد یکدست شوند. هم زدن را حدود پنج دقیقه ادامه می دهیم تا مایع غلیظ و پر رنگی داشته باشیم. در آخر در لیوانی کمی از هات چاکلت را ریخته و با خامه مخلوط می کنیم و مخلوط را به هات جاکلت اضافه می کنیم. در صورت اضافه کردن مستقیم خامه، ممکن است خامه ببرد.
  -تهیه-هات-چاکلت-2 طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ)
 4. در آخر شکلات داغ را در لیوان ریخته و در صورت تمایل، برای خوشمزه تر شدن و زیباتر شدن ظاهر آن، روی آن چند عدد مارشمالو و کمی بیسکوییت خرد شده می ریزیم.
یادداشت های دستورغذا
 • در هنگام پخت هات چاکلت باید حرارت کم باشد و مرتبا آن را هم بزنید. زیرا شیر به سرعت سر می رود و ممکن است شکلات نیز بسوزد.
 • بهتر است همان طور که در نوشته «انواع شکلات» گفته شد، از شکلات مرغوب برای تهیه هات چاکلت استفاده کنید تا سریع تر آب شود.
 • دلیل استفاده از میزان کمی قهوه فوری این است که طعم شکلات کمی ملایم تر شود.

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

دیدگاه ها بسته شده اند