اگر یکی از پیروان سرسخت فست فودها نباشید پس احتمالا متوجه تغییر خاصی نشده‌اید. برای همین امروز می‌خواهیم شما را در جریان ماجرایی قرار بدهیم: فست فود زنجیره ای « تاکو بل » (Taco Bell) به یکی از سالم‌ترین رستوران های فست فود امریکا تبدیل شده است. در نگاه اول به نظر کمی عجیب می‌رسد که رستوانی که تاکو شل دوریتوس عرضه می‌کند بخواهد برای چنین اسمی مجوز بگیرد اما این شایعه واقعیت دارد.

حدود یکی دو سالی می‌شود که تاکو بل انتخاب‌های منویش را از بالا تا پایین، به خصوص در وب‌سایت شرکت و اپلیکیشن موبایلش بازسازی کرده است. هدف از اینکار؟ دادن انتخاب به مصرف‌کنندها. حالا مصرف‌کنندها می‌توانند اگر خواستند گزینه سالم‌تری داشته باشند که همچنان سریع آماده می‌شود و خوشمزه است. در حال حاضر رستوران های فست فود خیلی کمی می‌توانند مدعی پیشرفت مشابهی باشند.

بیشتر این اعتبار را می‌تونیم به توسعه‌دهنده محصول و متخصص تغذیه تاکو بل یعنی «میسی نلسون» نسبت بدهیم. یک دقیقه به این واقعیت فکر کنید که تاکو بل متخصص تغذیه دارد!

TACO-BELL-تاکوبل-فودیرو4 غذای سالم در رستوران «تاکو بل»

از زمانی که نلسون به تیم تاکو بل اضافه شده، قدم‌های بزرگی برداشته تا هرچه عنصر مصنوعی هست بیرون ریخته شود، به سراغ تخم‌مرغ‌های غیرقفسی رفته است و گزینه‌های سبک‌تر (اما همچنان خوشمزه) عرضه کرده است. جدای از اینها، ۱۵٪ کاهش سدیم در همه اقلام منو دیده می‌شود که همین خودش یک حرکت زیرکانه است.

تاکو بل حالا گزینه‌های خیلی بیشتری از آنچه که عادت داریم، جلو روی ما می‌گذارد. حالا منو « فرسکو » =کم کالری، منو « سانتینا » = پرپروتئین، و منو گیاه‌خواران داریم که انجمن گیاه‌خواران آمریکا تایید کرده است. منو گیاه‌خواران حتی انتخاب‌هایی دارد که بیشتر به مذاق گیاه‌خواران خوش می‌آید. همه اینها را می‌توان در اپلیکیشن تاکو بل پیدا کرد.

با لمس یک کلید می‌توانید سفارش‌تان را مطابق با نیازهای رژیمی‌تان تنظیم کنید. همین موضوع گزینه‌های بی‌حد و حصری برای شخصی ‌سازی فراهم می‌کند. علی رغم افزودن این منوهای سالم‌تر، تاکو بل اما همچنان منو فست فود سنتی اش را هم حفظ کرده است که شاه ‌راه دیگری برای توسعه کسب و کارش به حساب می آید.

البته چیزی که واقعا باید قدرش را بدانیم این است که تاکو بل سر و صدای زیادی برای خوراکی‌های سالمش به راه نینداخته است. برای همین است که چیزی از آنها نشنیده‌اید.

الک بویل سخنگوی تاکو بل می‌گوید: «اینکه ما جار بزنیم و خودمان را کاخ سلامتی بخوانیم، نه معتبر است و نه واقعی»

در عوض تاکو بل همان تبلیغات معمول خود را حفظ کرده است و اطلاعات محدودی در مورد منوهای جدیدش منتشر کرده است تا هرکسی که می‌خواهد انتخاب سالم‌تری داشته باشد به سراغش برود. این کار اعتماد مصرف‌کننده را بیشتر از هر ابزار تغذیه‌ای که اکنون در اختیار مشتری بوده جلب کرده است.

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید