مسابقات المپیک تمام شده است اما هنوز اتفاقات زیادی در ریو در جریان است. درباره مسابقات پارا المپیک صحبت می کنیم که از ۱۷ شهریور شروع شده و تا ۲۸ شهریور ادامه خواهد داشت.

شرکت کنندگان در این مسابقات علاوه بر اینکه ورزشکاران بی نظیری هستند، انسان های  اعجاب انگیزی نیز هستند؛ چراکه باید موانع بسیاری را از سر راه بردارند تا به اهدافشان برسند.آنچه در ادامه می خوانید، برنامه روزانه یکی از این ورزشکاران استثنایی است.

ملیسا اِستّک_وِل  (Melissa Stockwell)
سن: ۳۶
محل زندگی: شیکاگو
مسابقه ورزشی: مسابقات سه گانه برای معلولین
برنامه تمرین : ۱۵ ساعت ورزش در هفته ؛ ترکیبی از شنا،دوچرخه سواری، دویدن و ورزش های استفامتی


ملیسا یک قهرمان است. این عنوانی است که این روزها خیلی از آن استفاده می کنیم؛ اما این بار به معنای واقعی کلمه  ما با یک قهرمان روبرو هستیم. دقیقا سه هفته بعد از اعزام ملیسا به عراق در سال ۲۰۰۴ به همراه ارتش آمریکا یک بمب کنار جاده ای ترکید و پای چپ ملیسا از زانو به پایین را از وی گرفت. ملیسا در حقیقت اولین زن سرباز آمریکایی بوده است که در یک جنگ واقعی، از ناحیه پا قطع عضو شده است.

چهار سال بعد در مسابقات المپیک پکن، ملیسا در رشته شنا به عنوان اولین سرباز بازنشسته جنگ عراق در مسابقات پارا المپیک شرکت کرد و آنجا بود که او اشتیاق خود را به مسابقات سه گانه کشف کرد. از همان زمان ملیسا تبدیل به کسی شد که به طور رسمی از اعضای مصنوعی استفاده می کرد.  بعد از آن مربی سطح ۱ ورزش های سه گانه شد. همچنین وی از جمله بنیانگذاران سایت  (Dare2Tri)است؛ موسسه ای عام المنفعه که افرادی با ناتوانایی و نقص عضو را تشویق به ورزش می کند و به آن ها برای انجام ورزش به صورت حرفه ای کمک می کند.

برنامه غذایی روزانه ملیسا:
ملیسا خودش را یک «معتاد به کورنفلکس» معرفی می کند. بنابراین روزش را با یک کاسه کورنفلکس با طعم عسل و جوبه همراه یک فنجان قهوه شروع می کند. دو ساعت بعد ملیسا یک کاسه ماست ارگانیک-ترجیحا مخلوط با قهوه- همراه با گرانولا میکس شده می خورد.
بعد از اولین ست تمریناتش او یک کیک برنج با موز به علاوه کره بادام زمینی می خورد.. ملیسا برای ناهار یک ساندویچ بوقلمون به همراه آووکادو و خیار می خورد . همچنین او بعد از ست دوم تمریناتش پنیر و یک عدد میوه می خورد و برای میان وعده خود هم یک تخم مرغ آب پز همراه با شیک پروتئین (ترکیبی ازشیر، آجیل و دانه‌های روغنی و میوه‌های یخ زده) و  بادام می‌خورد.
او اصولا دوست دارد که برای شام یک غذای ترکیبی داشته باشد. برای مثال: فاجی تاس  (Fajitas) –یک غذای مکزیکی- ، سالاد مرغ، گوجه فرنگی های پرشده یا هر چیزی که بتواند در یک آرام­پز آن را بپزد. جالبه بدونید که ملیسا در مدتی که برای مسابقات پارا المپیک تمرین می کرد دسر بعد از شام خود را حذف کرده بود.

غذای موردعلاقه اش به وقت ناپرهیزی: «هر چیز شیرینی می تواند باشد»:
ملیسا وقتی می خواهد ناپرهیزی کند خیلی دقیق سنگ تمام می گذارد. یک بستنی همراه با کلی چیزهای خوشمزه برای روی آن، کوکی یا هر چیزی که شیرین مزه باشد. به قول خودش: « یه جوری چیزهای شیرین می خورم  که بیشتر از آن دیگه جا نداشته باشم !!»

چه چیزی را باید در ریو امتحان می کرد: یک شیرینی اسپانیایی چوروس  (Churros):
ملیسا سال گذشته به برزیل رفته بود و خب، خیلی چیز خوشمزه و خاصی برای خوردن پیدا نکرده بود. اما امسال برنامه ریزی کرده است که بعد از اتمام مسابقات یک چوروس پرشده از شکلات یا کارامل را در کنار دریا نوش جان کند.

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید