سوال: موفقیت آمیز ترین رژیم لاغری چیست؟ جواب: رژیمی که بتوانید سال‌ها به آن پایبند باشید. تقریبا تمام رژیم‌های غذایی به یک دلیل مشترک، محکوم به شکست هستند و آن این است که: «محدودیت‌های خاصی را بر فرد تحمیل می‌کنند و پیروی از آن‌ها فقط برای مدت زمان محدودی امکان‌پذیر است»

مثلاً تصمیم می‌گیرید از رژیم روزانه‌تان ۸۰۰ کالری حذف کنید. در چند هفته اول انگیزه‌ی بالایی دارید و حتی وزن قابل توجهی هم کم می‌کنید. ولی خب، بهایی که برای لاغر شدن پرداخت می‌کنید خیلی زیاد است، چون بیشتر وقت روزانه خود را صرف فکر کردن به غذا می‌کنید، گرسنگی می‌‌کشید و وسوسه‌ی فکر کردن به غذاها و شیرینی هایی که تصمیم گرفتید دیگر نخورید رهایتان نمی‌کند.

شاید رژیمتان را به مدت یکی دو هفته یا حتی یک سال هم دنبال کنید، اما بالاخره یک روزی رژیمتان را می‌شکنید. متاسفانه این حقیقتی آماری در مورد ۹۵ درصد کسانی است که رژیم می‌گیرند. پس باید چکار کرد؟

 

-لاغری-1 موفقیت‌‌آمیز ترین رژیم لاغری چیست؟

 

بسیاری از پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند به جای تغییر رژیم غذایی، بهتر است سبک زندگی را تغییر داد. فرض می‌کنیم نیاز به تغییری دارید که بتوانید سال‌ها با آن زندگی کنید. خب، به جای اینکه ۵۰۰ کالری از رژیم روزانه‌تان حذف کنید تا ۵ ماهه ۲۰ کیلو وزن کم کنید، برنامه‌تان را تغییر دهید و با بکارگیری ترفندهای کوچکی در شیوه زندگی‌تان، در دوره‌ای یک یا دوساله  ۱۳ کیلو کم کنید. از آنجایی که تغییرات تدریجی هستند، پیروی از آنها سخت نیست و می‌توانید به برنامه کاهش وزن‌تان در تمام طول عمر مقید باشید. شاید هیچ وقت به وزن ایده آل نرسید اما همیشه وزن مناسبی خواهید داشت و مهم‌تر از آن، همیشه شاد و خرسند خواهید بود.

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید