نمی شه، یعنی هر کاری کنی نمی شه، هر چقدر هم به خودت انگیزه بدی، با خودت حرف بزنی، قول بدی، تابلو موفق ترین آدم های دنیا را بالا تختت بچسبونی، نمیشه که نمیشه که نمیشه! یعنی کوه بکنی میشه امّا این یک فقره نمی شه، آسمون را به زمین بچسبونی میشه اما این کار نمیشه. نمیشه دیگه باباجون، نمیشه! نمیشه صبح زود، بدون خون و خونریزی، بدون فلک و اِشکلک از خواب بیدار شد. حتماً باید هزار بار غلطید و متکا را مچاله کرد و پتو را سه دور، دور خود پیچید و بیست بار زنگ گوشی را خاموش کرد تا حاضر بشی دل بکنی از خواب صبح…

و همین پا نشدن و خواب ماندن و دیر شدن و نرسیدن و کمبود وقت باعث می شود که همیشه خدا از خوردن صبحانه جا بمانی و سرسری یک چیزی علم کنی و به دندان بگیری که فقط سد جوع کند و از گرسنگی شما را برهاند.

همین ها که گفتم و تنهایی زیستن چندساله در جزیره قشم سبب شدند که در مسیر یافتن راه چاره، گرفتار سیریل( بعضی ها در ایران می گویندش: سریال) شوم. صبحانه ای که شاید اساساً بخشی از شان نزولش همین ضیق وقت و بدو بدو باشد. و امروز که هفت-هشت سالی از آن دوران می گذرد کماکان گرفتار و معتادش هستم و برای ناشتایی، روزهایی از هفته به سراغش می روم. به نظرم هم خوشمزه است و هم راحت. خواصی هم به هر حال دارد. چیزی که هست این است که هرچی که باشد از گرسنگی و نخوردن بهتر است : )

این بار سیریل نسکوییکِ نستله خریده بودم. چند وقتی است که سر و کله اش پیدا شده و شرکت نستله ایران آن را از ترکیهِ همسایه وارد می کند. نستله با برند نسکوییکش خوردنی های مختلفی تولید و عرضه می کند؛ ویفر و پودر شکلات و چیزای دیگه، سیریل هم یکی از همین ها است. مثل همه تولیداتش بسته بندی شیکی دارد. طراحی و گرافیک بسته بندی هم گیرا و خیلی خوب. آن خرگوش معروف نسکوییک هم بر روی بسته خودنمایی می کند.

کاسه را برداشتم و سیریل را در داخلش کج کردم تا کف کاسه را پر کند. بعد هم شیر را بر روی کلّه دانه های سیریل سرازیر کردم. سیریل اشکال مختلفی دارد اما سیریل نسکوئیک، توپ هایی است شکلاتی رنگ و براق که چون حالتی توخالی دارد، وقتی شیر را بر سر آن می ریزی، می آید و بالای شیر قرار می گیرد. اصولاً کمی که می گذرد می بینید که سیریل به شیر، رنگ شکلاتی کم رنگی می دهد.

-نسکویک-فودیرو-foodiro-2 نسکوییک یک ناشتایی خوشمزه

بعضی دوست دارند که سیریل ها بماند و نرم شود و سپس خورده شود و بعضی دیگر چون من ترجیح می دهند که سفت باشد و حالت خود را از دست ندهد. برای همین سریع شروع به خوردنش کردم. خوردن سیریل کلاً حس خوبی دارد و می چسبد(البت اگر دوستش داشته باشی). سیریل نسکوئیک کم شیرین است و ته مزه شکلات می دهد و با شیر که میکس می شود طعم خوبی را پدید می آورد. اگر مثل من جزو دسته دوم باشی و نگذاری که سیریل ها در شیر زیاد بماند، حس خرد شدنشان در زیر دندان را هم می توانی تجربه کنی.

به نظر من که خیلی زیاد خوشمزه است و با یک بار خوردنش عمری طرفدارش خواهید بود. قیمتش هم عجیب و غریب پایین است. نمی دانم آیا همه جا همین قیمت است یا نه امّا من از هایپراستار خریدم بسته ای ۱۲۰۰۰ یا ۱۳۰۰۰ تومان.

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید