مادرها همیشه این نگرانی را دارند که هر غذایی درست کنند، بالاخره کسی در خانه پیدا می شود که با نخوردن آن، تمام زحمتشان را بر باد بدهد. غذای امروز ما اما همبرگر است، غذایی است که در تمام کشورهای دنیا خواستار دارد. همبرگر غذایی است خوشمزه که کمتر کسی می تواند دست رد به سینه آن بزند و همه یک جورایی کشته مُرده خوردن آن هستند. پس برویم طرز تهیه همبرگر را ببینیم، همبرگری خانگی.

Print Recipe
طرز تهیه همبرگر
-600x450 طرز تهیه همبرگر خانگی
زمان آماده سازی 15 دقیقه
زمان طبخ 15 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
زمان آماده سازی 15 دقیقه
زمان طبخ 15 دقیقه
وعده ها
نفر
مواد اولیه
-600x450 طرز تهیه همبرگر خانگی
دستورالعمل ها
 1. ابتدا 1 عدد پیاز را رنده می کنیم. سپس گوشت چرخ کرده، پیاز رنده شده، نمک، فلفل و پودر سیر را در ظرفی ریخته و با دست ورز می دهیم تا مواد کاملا مخلوط شوند. بهتر است روی گوشت را سلفن کشیده و بگذارید یک ساعت در یخچال استراحت کند.
  2 طرز تهیه همبرگر خانگی
 2. بعد، نیمی از گوشت را برداشته و آن را به اندازه قطر نان همبرگری و به ضخامت حدودا 2 سانتی متر به صورت گرد در می آوریم. این کار را می توان با دست و یا به کمک قالب همبرگر که در تصویر آمده، انجام داد.
  -3 طرز تهیه همبرگر خانگی
 3. سپس در تابه ای مقداری کره و روغن ریخته و همبرگر را در آن سرخ می کنیم. همین طور می توان همانند تصویر، از همان ابتدا یک عدد پیاز را به صورت نگینی خرد کرده و در کنار همبرگر سرخ کنیم. توجه کنید که برای سرخ کردن همبرگر نیاز به گذاشتن درب ماهی تابه نیست. همچنین بهتر است حرارت ملایم باشد تا داخل آن نیز پخته شود.
  -1- طرز تهیه همبرگر خانگی
 4. وقتی همبرگر را برداشتیم، نان همبرگری را از وسط نصف کرده و حدود 2 الی 3 دقیقه در تابه ای که همبرگر را سرخ کردیم می گذاریم تا کمی سرخ و ترد شود.
  -تهیه-همبرگر طرز تهیه همبرگر خانگی
 5. پس از آن سیب زمینی ها را نیز درشت خرد کرده و سرخ می کنیم. برای سرخ کردن سیب زمینی بهتر است ابتدا مقداری نمک در روغن بریزیم و سپس سیب زمینی ها را اضافه کنیم. این کار باعث می شود سیب زمینی ها در اثر هم زدن خرد نشوند.
  -زمینی-سرخ-کرده طرز تهیه همبرگر خانگی
 6. برای تهیه سس نیز کافی است، سس مایونز، سس خردل و سس قرمز را با هم مخلوط کنید.
  -خردل طرز تهیه همبرگر خانگی
 7. در آخر، سس را روی نان مالیده و به ترتیب پنیر ورقه ای، همبرگر، دوباره پنیر ورقه ای، پیاز سرخ شده، گوجه، کاهو پیچ و خیار شور را روی آن می گذاریم.
  -همبرگر- طرز تهیه همبرگر خانگی
یادداشت های دستورغذا
 • برای تهیه این همبرگر، پیشنهاد می کنم حتما از نان همبرگری «نان آوران» استفاده کنید.
 • سس خردل French’s، مدل Spicy Brown که حاوی دانه های خردل است، طعم بسیار خوبی دارد و من معمولا از این سس در دستورات غذایی ام استفاده می کنم. این سس را می توان از سوپر مارکت ها و یا بازار بزرگ تهران تهیه نمود.

-تهیه-همبرگر-خانگی-150x150 طرز تهیه همبرگر خانگی

 

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید