امتحان کردن غذاهای فرهنگ ها و ملل مختلف برخی مواقع کمی اعصاب خورد کن است. به همین خاطر تصور اینکه بچه ها در اولین مواجهه با یک غذای جدید یا متفاوت با فرهنگشان چه عکس العملی از خود نشان خواهند داد، جالب است. واچ کات ویدیو (WatchCut Video) این حس کنجکاوی در بچه ها را به تصویر کشیده است و از گروهی از آنها خواسته است تا غذای چینی را امتحان کنند.

این غذایی که بچه ها تست می کنند آن غذای چینی که ما همیشه عادت داریم سفارش بدهیم، نیست و به قولی یک غذای ترکیبی است که  از دیم سام (Dim Sum) به علاوه کمی بی بی کیو چینی، درست شده است.

بچه ها کوفته، گوشت خوک کباب شده و چند تا چیز خوب دیگر را به راحتی قبول می کنند و می خورند ولی در مقابل برخی غذاها موضع منفی می گیرند. برخی مواقع از بعضی غذاها کمی بدشان می آید ولی حداقل کمی از آن را می خوردند. اما در مقابل، بسیاری از افراد بالغ هم هستند که تا زمانی که در رابطه با غذا و محتویات آن آگاهی کامل نداشته باشند، لب به غذا نمی زنند. پس درود بر این بچه های شجاع که حداقل حاضر به تست کردن غذاها هستند.

http://

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید