چه گیاه‌خوار باشید و در فکر رفتن به سطح بالاتری از خوردن مواد غیرحیوانی و چه گوشتخواری که مدت‌ها است که خود را برای یک رژیم گیاهی آماده می کند، فرقی نمی کند؛ چراکه گیاه‌خواری تصمیم بزرگی در زندگی به حساب می آید. برای همین خوب است که قبل از هر گونه تغییر وضعیت و رفتن به سمت گیاه‌خوار شدن، از تغییرات عمده بیولوژیکی آن آگاه باشید؛ تا هنگامی که با آنها مواجه می شوید، هراس نداشته باشید.

ریسک بیماری قلبی کاهش می‌یابد

مطالعات بسیاری سبک زندگی گیاه‌خواری را با کاهش قابل توجه ریسک بیماری قلبی مرتبط دانسته‌اند.

 

احتمالا وزن کم می‌کنید

مطالعه‌ای در ۲۰۱۵ نشان داده است که گیاه‌خوار شدن عموما منجر به کاهش وزن می‌شود، حتی اگر قصد کاهش وزن را هم نداشته باشید.

 

کمی نفخ پیدا می‌کنید

ترک ناگهانی گوشت و محصولات حیوانی، تمامی آنزیم‌های هضم مربوطه به آنها در روده‌تان را بیکار می‌کند. از طرف دیگر آنزیم‌های هضم مواد گیاهی به شدت سرشان شلوغ می‌شود. این وضع باعث عدم تعادل باکتریایی در روده می‌شود و پیامدش نفخ کردن است. اما نگران نباشید فقط کمی زمان لازم است تا همه چیز تنظیم و مشکل نفخ شما خود به خود حل شود.

-گیاه‌خوار-می‌شوید-چه-اتفاقی-برای-بدن‌تان-می‌افتد؟-2 وقتی گیاه‌خوار می‌شوید چه اتفاقی برای بدن‌تان می‌افتد؟

ماهیچه‌های‌تان کمی باید صبور باشند

احتمالا می‌دانید که پروتئین برای ساختن و حفظ ماهیچه‌ها ضروری است. گوشت و تخم مرغ حاوی مقادیر بالایی از پروتئین در مقایسه با بیشتر مواد خوراکی هستند. پس مهم است که به عنوان یک گیاه‌خوار پروتئین را از حبوباتی مانند لوبیا، آجیل، توفو و سبزیجات برگ سبز دریافت کنید. اگر هیچ پروتئینی نگیرید ماهیچه‌ها ضعیف و کوچک می‌شوند.

بدن پروتئین‌های حیوانی را خیلی سریع‌تر از پروتئین گیاهی جذب و استفاده می‌کند. پس مطمئن شوید که در طول روز پروتئین کافی دریافت می‌کنید، خصوصا بعد از ورزش کردن زمان طولانی‌تری برای برگشتن به حالت اول لازم است چون ماهیچه‌های‌تان زمان بیشتری می‌خواهند تا پروتئین‌های گیاهی را استفاده کنند.

 

مزه چیزها عجیب می‌شود

«روی» در رژیم غذایی به زبان شما کمک می‌کند که قدرت خود را حفظ کرده و طعم و مزه را بهتر حس کند. اما قصه این است که روی عمدتا در گوشت قرمز و صدف‌ها پیدا می‌شود که مشخصا از دسترس گیاه‌خواران خارج است. پس لازم است که در طول مدت گیاه خواری، قوه چشایی تان را با مکمل‌های روی حفظ کنید.

-گیاه‌خوار-می‌شوید-چه-اتفاقی-برای-بدن‌تان-می‌افتد؟-22 وقتی گیاه‌خوار می‌شوید چه اتفاقی برای بدن‌تان می‌افتد؟

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید