درمیان همه چیزهایی که به فضا فرستاده شده است، احتمالا این مورد خوشمزه ترین آنها باید باشد! هفته گذشته برنامه بریتانیایی «بفرستش به فضا» (SentIntoSpace) یک پای سیب و گوشت را به فضا ارسال کرد. طی برنامه ای که تحت پوشش خبری بی بی سی (BBC) نیز قرار گرفت. این پای سیب که نام آن به «پای فضایی» تغییر یافته است، به یک بالن هواشناسی وصل شد و در فاصله ی ۱۰۰۰۰۰ پایی از کره زمین  قرار گرفت.

تیم فعال در این برنامه، برای پوشش سفر این پای خوشمزه از دوربین و برخی دیگر از تجهیزات مکان یابی استفاده می کردند. حال سوال این است که هدف از این سفر احمقانه چیست؟ اینکه ببینند آیا ساختار مولکولی این پای در طول سفر تغییر خواهد کرد یا خیر. اما درحالی که این پای بعد از سه روز مسافرت به زمین نشست، معیاری برای موفقیت این آزمایش وجود نداشت؛ به این خاطر که هیچکس جرئت تست کردن آن را به خود نداد! همچنین این برنامه هدف دیگری را نیز در سر داشت؛ هدف از این کار جلب توجه همگان و تبلیغ برای مسابقات قهرمانی «پای خوری جهانی» بود که در ویگان منچستر در انگلیس برگزار خواهد شد.

حالا این شما و این ویدئو بامزه گرفته شده!

http://

 

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید