طلای زرد همه جا هست. مثلا در سرویس بهداشتی طلایی در موزه و یا مایع طلایی که به صورتمان می‌پاشیم. پس شاید خیلی هم غافلگیرکننده نباشد که پولک‌های طلایی کم کم دارند دنیای غذاهای اینستاگرامی را هم می‌گیرند. شیرینی حلقه‌ای ۱۰۰ دلاری نیویورک را که فراموش نکرده‌اید؟ ۱۰۰ اگر دلار برایتان قابل تحمل است، نظرتان در مورد پیتزای ۲۰۰۰ دلاری چیه ؟

پیتزاهای کمی در دنیا وجود دارد که مواد تشکیل‌دهنده‌شان فلز است. در طول مسابقه سوپر بول، رستوران «پیتزا هات» کلوچه‌هایی را با پوشش طلا، به ارزش ۱۰۰ دلار، بذل و بخشش کرد. چند مخترع آشپزی هم پیتزایی طلایی را برای اعضای خانواده سلطنتی با میگوی دم چتری، خاویار، خرچنگ دریایی، روغن قارچ سفید و تکه‌های طلای ۲۳ عیار درست کردند.

حالا «اینداستری کیچن» در بندر خیابان جنوبی نیویورک، پیشنهاد پیتزای جدیدی را به مشتریانش می دهد. این پیتزای ۲۰۰۰ دلاری روی چوب پخته شده و با ورقه‌های طلای ۲۴ عیار تزئین شده است.

 حساب کتابی بکنیم: اگر این پیتزا را به هشت قسمت تقسیم کنیم، هر تکه ۲۵۰ دلار و یا به عبارتی حدود ۵۰ دلار برای هر گاز پای خریدار آن تمام می‌شود.

پنیر سفید این پیتزا از انگلستان و جگر غاز و قارچ آن از فرانسه آمده است، خاویار اوسترا را از دریای خزر بیرون آورده اند و ورقه‌های طلایی را از اکوادور وارد کرده اند.

سر آشپز این رستوران به خبرنگار T&C گفته: «این پیتزا مظهر انحطاط است! پیتزای ما خیلی گرانبها است، اگر حس و حال یک وعده غذایی کاملا اسرافی دارید، این پیتزا را پیشنهاد می‌کنیم!!!»

فقط اگر خواستید این لذت را امتحان کنید، یادتان باشد باید ۴۸ ساعت قبل آن را سفارش بدهید. -در-آمریکا-به-قیمت-2000-دلار-1 پیتزایی در آمریکا به قیمت 2000 دلار!

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید