قطعا برای رسیدن به هر هدفی باید تلاش کرد. لاغر شدن و رسیدن به فرم مناسب بدن نیز حتما و حتما نیازمند تلاش و سخت کوشی است. اما خب راه هایی هم هست که می تواند به شما در لاغر شدن و لاغر ماندن کمک کند. مواردی که در ادامه پست می آید، به شما کمک می کند که بدون هیچ تلاش اضافه ای به راحتی لاغر شوید.

صبحانه‌ مقوی
صبحانه‌ خوب و متعادل بخش مهمی از هر برنامه رژیم غذایی محسوب می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد کسانی که صبحانه می‌خورند نسبت به کسانی که صبحانه نمی‌خورند ۱۰۰ کالری کمتر مصرف می‌کنند و در نتیجه وزن بیشتری هم کم می‌کنند. خوردن یک صبحانه مغذی به تامین گلوکز مغز و عملکرد بهتر بدن تا زمان نهار کمک می‌کند.

 

-و-رژیم-54 چطور بدون هیچ تلاشی لاغر شویم

 

سبزیجات
برای سرعت بخشیدن به کاهش وزن هر روز میوه و سبزیجات مصرف کنید. این مواد هم به مبارزه با بیماری‌ها کمک می‌کنند و هم سرشار از فیبر و آب می باشند که از گرسنگی جلوگیری می‌کنند. تا می‌توانید سبزیجات مصرف کنید؛ از سبزیجات تازه گرفته تا سبزیجات فریز شده. بهترین گزینه‌ها فلفل دلمه، کلم بنفش، کلم بروکسل، کلم پیچ، نخود فرنگی، جوانه یونجه، اسفناج، مارچوبه و بادمجان هستند. طی مطالعه‌ای ثابت شده افرادی که مقید به مصرف سبزیجات هستند، در طول روز ۵۱۱ کالری کمتر مصرف می‌کنند.

 

-و-رژیم-3 چطور بدون هیچ تلاشی لاغر شویم

 

غذاهای دریایی
مطالعات نشان می‌دهد که رژیم‌های غذایی کم کالری همراه با مصرف ماهی، در مقایسه با همان رژیم غذایی ولی بدون ماهی و غذاهای دریایی، کاهش وزن بیشتری را به دنبال دارد. کالری ماهی نسبت به گوشت قرمز کمتر است. محققان معتقدند اسیدهای چرب امگا۳ به روند چربی‌سوزی سلول‌ها حتی در خواب هم کمک می‌کند. این چربی‌های اشباع نشده در ماهی‌های آب سرد مثل ماهی آزاد و ماهی خالدار به وفور یافت می‌شود.

 

-و-رژیم-5 چطور بدون هیچ تلاشی لاغر شویم
لبنیات
مصرف کلسیم علاوه بر کاهش پوکی استخوان و جلوگیری از پوکی استخوان، با کاهش سکته مغزی، دیابت نوع ۲ و کاهش وزن در ارتباط است. محصولات لبنی سرشار از کلسیم هستند. کلسیم ماده‌ای معدنی و اکسیر کاهش وزن است. رژیم‌های غنی از کلسیم می‌تواند کلسترول را سرکوب کنند. کلسترول هورمونی است که سلول‌های چربی را بزرگ می‌کند و ذخیره‌های چربی را افزایش می‌دهد. برای چربی‌سوزی نیاز به حداقل ۱۰۰۰ میلی گرم کلسیم در روز دارید.

 

-و-رژیم-2 چطور بدون هیچ تلاشی لاغر شویم

 

ادویه‌جات
کره، روغن، و خامه را با ادویه‌جات و چاشنی‌های بدون کالری جایگزین کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که طعم تند می‌تواند در طولانی مدت باعث کاهش وزن شود. به عنوان مثال، کپسایسین (ماده تندی که در فلفل قرمز وجود دارد) می‌تواند یک مهار‌کننده‌ قوی اشتها، تقویت کننده‌ سوخت و ساز بدن و چربی سوز باشد. افرادی که با غذای خود فلفل تند می‌خورند ۱۸۹ کالری کمتر در وعده‌های غذایی بعدی مصرف می‌کنند. اگر با ادویه جات معطر غذا بپزید کمتر نیاز به اضافه کردن نمک دارید. میزان نمک توصیه شده ۲۳۰۰ میلی گرم در روز است، اما اکثر زنان ۱۰۰۰ میلی گرم بیشتر از این مقدار مصرف می‌کنند. مصرف نمک باعث افزایش وزن نمی‌شود، اما می‌تواند منجر به از دست رفتن آب بدن و نفخ شود.

 

-و-رژیم-1 چطور بدون هیچ تلاشی لاغر شویم

 

غلات سبوس دار
غلات سبوس دار قند خون را ثابت نگه می‌دارند، به آرامی هضم می‌شوند و در نتیجه احساس سیری بیشتری می‌دهند. کسانی که غلات سبوس دار مصرف می‌کنند نسبت به کسانی که از غلات تصفیه شده و آرد سفید استفاده می‌کنند وزن بیشتری از دست می‌دهند.

 

-و-رژیم-4 چطور بدون هیچ تلاشی لاغر شویم

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید