به دلیل انتشار این ادعا که روغن پالم موجود در نوتلا می تواند سرطان زا باشد، دو هفته اخیر چندان برای کارخانه شکلات صبحانه نوتلا خوب نبوده است. در تصویر زیر می توانید ببینید که مواد تشکیل دهنده این شکلات صبحانه واقعاً چه چیزهایی هستند. به نظر می رسد تقریباً نیمی از یک شیشه نوتلا حاوی شکر است و این حقیقت طرفداران این شکلات صبحانه محبوب را نگران کرده است. ای کاش زمان به عقب بازمی گشت و چنین چیزی را نمی دیدیم. این تصویر هشداردهنده درمورد شکلات صبحانه نوتیلا ۴ روز پیش در اینترنت منتشر شد که حدود ۱۵۰۰ کامنت در موردش نوشته شده و ۲۸۷۰۰ نفر آن را لایک کردند.

وحشتناک تر اینکه، بر اساس اطلاعات ارائه شده در برچسب غذایی، میزان شکر ۲/۲۲۷گرم در یک شیشه ۴۰۰ گرمی است، یعنی کمی بیشتر از نصف یک شیشه نوتلا را شکر تشکیل می دهد.-صبحانه-نوتلا-1 چه موادی در شکلات صبحانه نوتلا وجود دارد؟

این عکس همچنین میزان بسیار زیادی روغن پالم را نشان می دهد. سازمان ایمنی غذا اروپا اخیراً اعلام کرده است که روغن پالم نسبت به سایر روغن‌های گیاهی مقدار بیشتری از یک آلاینده بالقوه سرطان‌زا را تولید می‌کند.

دست اندر کاران نوتلا البته سعی کردند وضعیت را آرام کنند و در بیانیه ای گفتند: «متخصصین تغذیه بر این باور هستند که، افراد با رعایت حد اعتدال و مصرف میزان کم در هر وعده غذایی، می توانند از خوردن غذای مورد علاقه‌شان لذت ببرند. برچسب محصولات ما به خریداران کمک می کند تا هم انتخاب های آگاهانه ای داشته باشند و هم مطمئن شوند که می توانند نوتلا را به عنوان بخشی از یک رژیم لذت بخش استفاده کنند.»

تولید کنندگان نوتلا هم چنین در واکنش به تصویر منتشر شده از مواد تشکیل دهنده نوتلا افزودند: «ما تمام مواد تشکیل دهنده نوتلا را فاش نمی کنیم چون دستور ما منحصر به فرد است و می خواهیم از آن محفاظت کنیم. برچسب محصول، اطلاعاتی واضح و ساده در مورد مواد تشکیل دهنده در هر ۱۵ گرم، یا ۲ قاشق چای خوری فشرده را ارائه می دهد. مواد تشکیل دهنده در وب سایت نوتلا نیز قابل مشاهده است.»

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید