یادتون میاد پارسال روی بیلبوردهای تهران یه رستورانی به اسم «بوریتو» تبلیغ کرده بود؟ اگه کمی فکر کنید احتمالا یادتون میاد. من حتی طراحی تبلیغش هم تاحدی یادمه؛ یک برش از استیک، سریک چنگال! بالاش هم نوشته بود، «رستوران بوریتو». اصولا کم پیش میاد که پای رستوران ها و کافه ها به تبلیغات محیطی باز بشه. مگه دیگه چی بشه! برای همین هم تبلیغ رستوران بوریتو توی ذهنم مونده!

این هفته یهویی تحت تاثیر تبلیغ پارسال بوریتو قرار گرفتیم و برای اولین بار پاشدیم رفتیم رستوران بوریتو؛ توی خیابون آپادانا( که الان شده خرمشهر)، قبل از مهناز ( که نمی دونم الان اسمش چی شده!)

فضای رستوران خیلی بزرگ و جا داره. قبل از اینکه وارد بشیم اصلا فکرش رو هم نمی کردم که بوریتو به این بزرگی باشه. تازه انتهای رستوران، یک فضای باز هم داره که میشه رفت و اونجا نشست؛ اتقاقا فضای خاص و دوست داشتنی هم هست. البته که چون هوا سرد بود، ما نرفتیم اونجا بشینیم. اما به شما توصیه می کنیم که به فصلش حتما برید.

-بوریتو-10 کافه رستوران بوریتو؛ جایی که باید رفت!

صندلی های رستوران چوبی و قهوه ای رنگ و روکش صندلی ها چرمی و به رنگ سبزه. سقف هم کامل چوب کاری شده. فضای رستوران در کل زیباست اما یک مقدار حال و هوای رستوران های فست فود را داره و حس یک رستوران لوکس را نمیده. من خودم با دیدن داخل رستوران بوریتو، کمی حال و هوای رستوران زعتر (در بلوار اندرزگو) در ذهنم تداعی شد.

منو رستوران که اومد، دیگه رفتیم تو نخ انتخاب غذا. بوریتو در واقع یک کافه رستورانه، هم منوی کافی شاپی داره و هم منو رستورانی. ما البته برای غذا اومده بودیم ولی مثلا دو تا میز اون طرفتر ما، داشتن قهوه با کیک می خوردن.

از میون پیتزا و پاستا و استیک و غذاهای مرغی و غذاهای دریایی که توی منو بود، بالاخره دو تا غذا بیرون کشیدیم. پنه با سس پستو و استیک فیله مینیون، و البته پنیر هالومی کبابی.-بوریتو-11 کافه رستوران بوریتو؛ جایی که باید رفت!

گارسون رستوران خیلی وارد نبود و درست اطلاعات نمی داد. حتی آدم را ناخواسته کمی منحرف هم می کرد. مثلا از سس پستو تعریف بدی کرد و گفت تلخه، در حالی که وقتی یک ظرف کوچیک از سس را برای تست آورد، دیدیم که از قضا چقدر هم سس پستوش خوشمزه ست!!

پنیر هالومی کبابی اومد روی میز. وای وای وای، عجب ظاهری براش درست کرده بودند. پنیرها بریده بریده شده که با نعنای سرخ شده قاطی شده بود، به همراه جوانه های گندم و چند برگ ریحون. خیلی خیلی خاص و خوشگل. طعمش هم عـــــــــــالی، دیوانه وار عالـــــــــــی؛ و البته متفاوت. اینجوری نبود که مثل رستوران دارچین فقط کباب شده باشه، نه! مزه دار شده بود و خیلی هم زیبا دیزاین شده بود. همه اینها به کنار حجمش هم زیاد بود. تقریبا دو برابر اون چیزی که توی رستوران دارچین نصیبمون شد.-بوریتو-12-1 کافه رستوران بوریتو؛ جایی که باید رفت!

آخرای خوردن استارتر بودیم که گارسون اومد سوال کرد که غذاهای اصلی را آماده کنه و بیاره یا نه ؟! ما هم دلشو نشکوندیم و جواب مثبت دادیم!

چقدر این حرکت، حرکت درست و خوبی بود. من کم دیده بودم که توی یک رستوران، قبل از سرو کردن غذای اصلی، بیان و هماهنگ کنن و بعد غذا را سرو کنند. برای همین هم وقتی غذاهای اصلی میاد، بعضی وقتا پیش میاد که زود سرد بشه و از دهن بیفته.

به هر حال با هماهنگی قبلی، غذاهای اصلی تشریف آوردند روی میز. اونم با چه شرایطی! از استیک داشت بخار به آسمون بلند میشد و صدای جیلیز ویلیزش هوش از سر آدم میبرد. داغ داغ سرو شدنش توی یک سینی چدنی، حس خیلی باحالی به غدا میداد. توی رستوران کوبابا هم ازین کارا زیاد می کنن!

بر خلاف استیک، پنه پستو اما خیلی بی سرو صدا، آروم و متین، اومد و روی میز نشست. غذاها هم مثه آدما هستن دیگه! بعضیاشون سر و صدایی هستن و بعضیای دیگه آروم و بی سر و صدا!-بوریتو-4-1 کافه رستوران بوریتو؛ جایی که باید رفت!

اولین چنگال را بر بدن پاستا فرو کردم. عجـــــــــب پاستای لذیذی بود! من واقعا نمی دونم گارسون چه پدرکشتگی با سس پستوی رستوران داشت، چون واقعا سسش عـــــالی بود. هم مزه سسش خوب بود و هم به اندازه ریخته شده بود. رنگ غذا و ظاهر غذا هم که دیگه همونجوری که از عکسش پیداست، بدجوری خوب بود! فقط به نظرم تنها ایراد پاستاش این بود که یه مقدار کم پخته شده بود و اون نرمی که می بایست داشته باشه را نداشت. خیلی خوب بودا، اما با عالی بودن، سر سوزن فاصله داشت.

دلتونو آب نندازم، استیکش هم مــــــــاه بود. واقعا مــــــــــاه بود. کلی دورچین جورواجور مثه کدو پخته شده و پوره سیب زمینی و هویچ و کلم سفید پخته شده هم داشت. مزه گوشتش هم انصافا استثنـــــــــایی بود. خیلی خوب پخته شده بود و دیوونمون کرد. از همه اینها گذشته، حجم گوشت استیکش هم خیلی زیاد بود. ما دیگه آخراشو داشتیم به زور می خوردیم. خدایی استیکش خیلی چسبید. برای همین استیک رستوران بوریتو هم رفت توی لیست بهترین استیک های تهران!

هم پنیر هالومی کبابی، هم پنه پستو و هم این آخری، استیک فیله مینیون واقعا بسیار بسیار خوشمزه بودند و بسیار بسیار زیبا دیزاین شده بودند و بسیار بسیار هم حجمشون زیاد بود و دست و دلبازانه سرو شده بودند. برای همین من به شخصه بسیار بسیار رستوران بوریتو را پسندیدم و حالا حالاها میخوام اینجا بیام و غذاهای مختلفشو تست کنم. به شما هم بسیار بسیار پیشنهاد می کنم که بوریتو بیاین، چون بسیار بسیار یقین دارم که پشیمون نمیشید!

 

پیامی برای مدیر رستوران بوریتو: « آقا دستتون درد نکنه، واقعا همه چی عالی بود. ما که جدا کشته مرده رستورانتون شدیم. کاش یه مقدار روی بحث تبلیغات و بازاریابی رستوران بیشتر برنامه ریزی کنید. ما پنج شنبه اومدیم و رستوران تقریبا خلوت بود. وقتی انقدر همه چیز بوریتو خوبه، خوب چرا نباید گوش تا گوش رستوران آدم نشسته باشه؟ این نشون میده که شاید خیلی اصلا بوریتو را نمی شناسند. به نظرم یه فکری واسه بازاریابی بهتر رستوران بکنین»

 


*قیمت ها مناسب، شاید یه کم رو به بالاست

نام غذاقیمت غذا
استیک فیله مینیون با سس قارچ62000 تومان
پنه با سس پستو و فیله مرغ 32000 تومان
پنیر هالومی کباب شده با سبزیجات معطر18000 تومان
مالیات9%
حق سرویسندارد

 


 

آدرس: سهروردی، خیابان خرمشهر، خیابان آپادانا، پلاک ۱۷۲

تلفن : (۰۲۱) ۸۸۵۲۲۱۲۱

وب سایت: http://burrito-grill.com/

اینستاگرام: https://www.instagram.com/burrito_grill/

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید