در ادامه پست خوراکی های که استرس را کاهش می دهند و سبب آرامش بیشتر می شوند، امروز می خواهیم به باقی موارد اشاره کنیم. با ما باشید با ادامه پست خوراکی های کاهنده استرس. امیدواریم با خوردن این خوردنی ها در موقع استرس، آرامش خود را بدست بیاورید.

 

۹-اسموتی کلم

اسموتی کلم یا هر اسموتی سبز رنگ دیگری که با برگ سبزیجاتی مثل برگ چغندر یا کلم درست شده باشد منبع غنی از آنتی اکسیدان و فیبر است که انرژی مورد نیاز بدن را تامین کرده و اضطراب را کاهش می‌دهد. بر خلاف مواد غذایی فرآوری یا بسته بندی شده، این سبزیجات تازه اثری آرام بخش بر بدن دارند و به از بین بردن تنش جسمی و روحی کمک می‌کنند.-استرس-953 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

۱۰-تخم گل آفتاب و شاهدانه

این دانه‌ها سرشار از پروتئین و امگا۳ هستند که تمرکز و انرژی‌تان را بالا می‌برند.-استرس-29 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

۱۱-بادام زمینی

دو عدد از این کوچولوهای خوشمزه برای تامین سلنیوم مورد نیاز روزانه‌تان کافی هستند. سلنیوم یکی از املاح معدنی مورد نیاز بدن است که با التهاب، پیری زودرس، اضطراب، و افسردگی مبارزه می‌کند.-استرس-985 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

۱۲-سیب و ارده گنجد

میوه‌ها حاوی مواد مغذی هستند که به تولید انتقال دهنده‌های عصبی ضد افسردگی کمک می‌کنند. کنجد هم به خاطر داشتن کلسیم، ضد استرس است.-استرس-92 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

۱۳-تخم مرغ آب پز

زرده تخم مرغ سرشار از کولین است. کولین ماده‌ای ضروری است که از حافظه محافظت می‌کند، همچنین حاوی تیروزین است. تیروزین اسید آمینه‌ای است که به بهبود هوشیاری و حافظه کمک می‌کند.-استرس-77 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

 

۱۴-موز و کره بادام

موز سرشار از ویتامین B6 است که «سرتونین» را افزایش می‌دهد. کره بادام هم میزان مناسبی از پروتئین و چربی را فراهم می‌کند که برای ثابت نگه داشتن قند خون عالی است.-استرس-943 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

۱۵-ساندویچ مرغ و کاهو

کاهو آرامش دهنده است. مرغ هم بخاطر داشتن میزان مناسبی از پروتئین، تمرکز حواس و آرامش را برایتان فراهم می‌کند.-استرس-933 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

۱۶-پرتقال

ویتامین C موجود در پرتقال نه تنها با سرماخوردگی مبارزه می‌کند، بلکه خاصیت ضد‌استرس دارد، التهاب بدن را کاهش می‌دهد و به بدن دستور می‌دهد که ترشح هورمون کورتیزول را متوقف کند؛ هورمونی که احساس آشفتگی به انسان می‌دهد. یک پرتقال متوسط نیاز روزانه بدنتان را تامین می‌کند.-استرس-36 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

۱۷-گوشت گاو کم چرب

سرشار از روی است که نقش به سزایی در کاهش علائم اضطراب و افسردگی دارد. همچنین سیستم ایمنی بدن را مقاوم می‌کند.-استرس-19 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

۱۸-لوبیای سویا

یک فنجان لوبیای سویا حاوی اسید آمینه تریپتوفان است و ۱۲۱ درصد از فولات مورد نیاز روزانه بدن را تامین می‌کند که هر دو به مغز کمک می‌کنند تا هورمون سروتونین (هورمون متعادل کننده خلق و خو) را ترشح کند.-استرس-78 ۱۸ ماده غذایی که هنگام استرس باید خورد(سری 2)

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید