قبلا برایتان یک پست گذاشته بودیم از غذاهایی که نباید قبل از پرواز آنها را خورد، حالا امروز می خواهیم از خوردنی هایی بگوییم که خوب است قبل از پرواز خورده شوند تا در طول سفر و بعد از آن احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشید. با ما همراه باشید.

 آب-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-5 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

بعد از من تکرار کنید: سیرآب بودن، سیرآب بودن! بهترین دفاع در مقابل احساس ناراحتی در طول پرواز و پس از آن، دوست قدیمی‌تان، آب (H2O) است. جو به شدت خشک کابین هواپیما مانند اسفنج، هر چه آب بدن‌تان دارد به جذب خود می‌کند. «داون بلانتر» متخصص تغذیه در شیکاگو می‌گوید که: مسافران هواپیما باید «قبل، بعد و در طول پرواز» سیرآب باشند تا از احساس خستگی و بی‌حالی رهایی یابند. علاوه بر این اضافه می‌کند که «سیرآب بودن رنگ پوست را بهتر می‌کند و هنگام رسیدن به مقصد بانشاط به نظر می‌رسید»

 

پرتقال-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-10 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

پرتقال هم تحمل سفر با هواپیما در کیف را دارد، هم سرشار از ویتامین C است که ایمنی شما را هنگام پرواز از میان هوایی که اساسا ظرف مخصوص کشت میکروب است، تقویت می‌کند. بعلاوه پرتقال منبع دیگری برای جذب آب است.

 

چای گیاهی-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-7 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

باید جدا از خوردن کافئین هنگام پرواز خودداری کنید چون همانطور که حدس زدید می‌تواند آب بدن‌تان را کم کند. چای گیاهی گزینه عالی دیگری است، اگر آب به تنهایی شما را راضی نمی‌کند. می‌توانید کمی زنجبیل هم به آن اضافه کنید که ویتامین C آن برای مقابله با ناراحتی ناشی از پرواز خوب است.

 

ماست
-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-8 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

لبنیات را پیش از پرواز توصیه نمی‌کنیم اما ماست مزایای سلامتی دارد که بر خطر لبنیات می‌چربد. اگر ماستی بخورید که حاوی پروبیوتیک طبیعی است با هر مشکل احتمالی گوارش مبارزه خواهید کرد. مزیت دیگر؟ ماست معمولا سرشار از پروتئین است (از ماست‌هایی که قند بالایی دارند دوری کنید) که در طول پرواز شما را سیر و پرانرژی نگه می‌دارد.

 

گوشت بی‌چربی-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-3 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

صحبت از پروتئین شد، گوشت کم‌چربی مرغ، بوقلمون و ماهی گزینه‌های عالی برای سیر نگه داشتن شما در پرواز هستند؛ همینطور انرژی‌تان را بالا می‌برند. پس اگر شما هم مثل من شکم خالی‌تان مساوی است با حالت تهوع موقع بلند شدن هواپیما، خودتان را با پروتئین گوشت کم‌چربی مسلح کنید تا حال‌تان تا فرود امدن هواپیما خوب باشد.

 

اسموتی‌ها-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-1 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

اسموتی‌ها راز ما برای شروع مناسب روز است. اما معلوم شده اسموتی نه تنها برای صبحانه عالی است بلکه برای قبل از پرواز هم ایده ال می باشد. از میوه تازه و ماست ساده استفاده کنید تا بیشترین بهره را از اسموتی‌تان ببرید. پروتئین و مزایای پروبیوتیک را از ماست و مزایای سیرآبی را از میوه خواهید گرفت.

 

موز-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-6 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

سفر کردن با هواپیما به اندازه کافی باعث ناراحتی می‌شود – نبود فضا برای پا، افراد بی‌ملاحظه‌ای که صندلی‌شان را زیادی به عقب خم می‌کنند یا فضای تکیه‌گاه دست شما را اشغال می‌کنند – پس گرفتن عضله پا چیزی است که حتی نمی‌خواهید به آن فکر کنید. پتاسیم بالای موز با گرفتگی عضله مبارزه می‌کند و دوز سالمی از فیبر را فراهم می‌کند تا احساس سیری کنید.

 

گیلاس-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-4 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

اگر پروازتان طولانی است و احتمال پرواز زدگی وجود دارد از گیلاس کمک بگیرید تا به زمان جدید عادت کنید. طبق مقاله‌ای در نیویورک تامیز، «ملاتونین» موجود در مزه ترش گیلاس همینکه جذب خون شود، می‌تواند به ریست شدن ساعت بیولوژیکی‌تان کمک کند. خوردن یک کف دست گیلاس (گیلاس خشک بهتر است چون ملاتونین بالاتری دارد) ۳۰ دقیقه قبل از خواب هنگام پرواز و چند شب متوالی پس از رسیدن به مقصد، توصیه شده است.

 

جو دوسر-غذایی-که-باید-قبل-از-پرواز-بخورید-9 ۹ غذایی که باید قبل از پرواز بخورید

مشابه گیلاس، اگر می‌خواهید خواب خوبی داشته باشید، باید جو دوسر یا شوربای جو دو سر را قبل از سفرهای طولانی بخورید. جو دوسر حاوی «تریپتوفان» و همان ملاتونینی است که بالا گفتیم. همچنین فیبر و کربوهیدرات زیادی دارد که کمک می‌کند در طول سفر احساس سیری بکنید.

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید